Čáslavské fotbalistky zvládly poslední krok v Podběradech a vybojovaly postup do II. ligy!

10. červen 2013, 10:00
(aktualizováno: 10. červen 2013, 10:00)

Poděbrady - Čáslavské fotbalistky si po dvou letech své existence vybojovaly postup do 2. ligy, když v posledním utkání, ve kterém jim stačil k postupu bod, vyhrály na hřišti v Poděbradech brankami Aleny Buchtové a Anety Prchalové.

Poděbrady - Čáslav 0:2 (0:1)

"Víme, že poslední krok bývá nejtěžší, navíc jsme hráli venku a výsledky našeho soupeře z poslední doby naznačovaly, že vytvořily velice dobrý tým. Navíc pár Poděbradských holek hraje druhou ligu ve Staré Lysé, proto jsme šli do utkání sice se zabezpečnou obranou, ale na druhou stranu jsme zde chtěli zvítězit," řekl na úvod jeden z trenérů hostí Jindřich Vaněček.

Čáslavandy mohly jít do vedení hned v úvodní minutě, ale Miláčková, trestuhodně poslala míč jen do náruče domácí Znamínkové. První poločas se odehrával, navzdory velkému vedru, ve svižném tempu, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Přesto to byly hostující hráčky, které si vytvořily více brankových příležitostí. Jen do těch vyloženě tutových se dostaly Miláčková, Buchtová a Aneta Prchalová, ale jejich pokusy končily buď na Znamínkové nebo jen těsně vedle její branky. Domácí hráčky se dostaly do větší šance po centru Čápové a následné střele Bělohlávkové, kterou skvěle zblokovala Veselá, s ostatníma polostřelama si poradila Jelínková. Nic lepšího si Čáslavandy nemohly přát než gól do šatny, který přišel ve 44. minutě po rohovém kopu Veselé, na který se ideálně naběhla Buchtovou, která nedala Znamínkové šanci 0:1.

Druhý poločas se odehrával většinou pod taktovkou hráček Čáslavi, které si vývoj utkání takticky hlídaly. Běžela 52. minuta, kdy se lišácky dostala za domácí obranu Aneta Prchalová a své sólo na Znamínkovou proměnila na konečných 0:2.

"Musíme děvčata nejen za toto utkání, které bylo jak fyzicky tak ale i psychicky náročné, ale za celou sezonu pochválit, v podstatě hrála v každém utkání na hranici svých možností, a i když se jim ne vždy dařilo tak, jak by si představovala, přesto svojí bojovností a vůlí po vítězství, dotáhla zápasy do vítězství. Důležité to bylo zejména v zápasech, kdy nemohla do branky naskočit zraněná Jelínková. Za svůj přístup a předváděnou hru si postup plně zaslouží," shodli se oba čáslavští trenéři Ivo Ducheček a Jindřich Vaněček.

Branky: 44. Buchtová, 52. A. Prchalová. Diváků: 70. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Buřvalová, Kunášková - T. Prchalová (83. Červenková), Karafiátová, A. Prchalová (88. Podhorová), Truhlářová - Miláčková (86. Horálková), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.