Čáslavský útočník Milan Antoš hattrickem sestřelil Tupadly

13. listopad 2016, 17:02

Čáslav – Dvanácté kolo I. B třídy sk. C proti sobě svedlo dva zástupce Kutnohorska. Čáslavská rezerva na hřišti s umělou trávou přivítala celek z nedalekých Tupadel.

Čáslav B – Tupadly 5:0 (2:0)

Domácí vstoupili do utkání aktivně a hned v první minutě musel brankář Tupadel Potměšil likvidovat gólovou šanci Hannichovi. V sedmé minutě se již Čáslavští radovali, kdy Antoš po kličkované před pokutovým územím uklidil míč do sítě – 1:0. V 18. minutě vysunul Král za obranu hostí Hannicha. Ten si v souboji s Potměšilem počínal důrazněji a přes vracející se obránce propasoval balón mezi tři tyče – 2:0. Následně zahrozili dvakrát hosté. Nejprve Kavánek v dobré pozici mířil mimo. Následně pak odražený míč nasměroval z hranice vápna pouze do boční sítě tupadelský Kruml.

Hosté pak zaspali úvod druhého dějství. Domácí během dvou minut rozhodli o osudu utkání, kdy se v samostatných únicích prosadili Antoš i Hannich – 4:0. Tupadelští ale nesložili zbraně. Dvě krásné střely vyslal na Dastycha ze střední vzdálenosti Vondra. Jeho první projektil ale těsně minul horní růžek brány. Se druhou střelou si pak bravurně poradil čáslavský gólman. Konečnou podobu výsledky pak dal Antoš, který přeloboval Potměšila a dovršil tak svůj hattrick – 5:0.

Trenér Tupadel Stanislav Krajíček měl o průběhu zápasu jasno: „Bylo to jednoznačné. Domácí na nás nastoupili a dostali jsme dvě rychlé branky,“ uvedl Krajíček a navázal: „Ke konci poločasu se hra vyrovnala. Nějaké šance jsme v prvním poločase měli.“

Zápas rozhodly první dvě minuty druhého poločasu: „Na začátku druhé půle udělali stopeři dvě chyby a bylo po zápase,“ kroutil Krajíček hlavou. „My jsme ale byli neproduktivní, protože jsme šance měli, ale nedaly jsme góly,“ uzavřel.

Trenér čáslavské rezervy Miroslav Zikmunda byl s utkáním spokojený: „Během první poločasu jsme po pěkných akcích dali branky. Tupadly ale měly také šance. Naštěstí pro nás je nedaly,“ konstatoval Zikmunda.

Druhý poločas se nám povedl velmi dobře. Během úvodních dvou minut jsme dali dvě branky a bylo po zápase,“ popisoval trenér čáslavské rezervy a navázal: „Následně kluci trošku přestali hrát. Pokud by Tupadly dokázaly snížit, třeba by bylo utkání ještě zajímavé. Kluci si to ale pohlídali a branku jsme neinkasovali. Navíc přidal Antoš ještě pátou branku. Jsme spokojení, máme tři body,“ doplnil.

Branky: 8., 47. a 89. Antoš, 17. a 48. Hannich.

Rozhodčí: Lacina – Kvasnička, Hlavnička. Žluté karty: Antoš, Lebduška (oba Č). Diváků: 130.

Čáslav B: J. Dastych – R. Zoufalý, Matoušek (46. Pavlík), Martínek, Lebduška – Strnad (68. Kozák), Vajgl (80. Semrád), Král, Hannich (59. Fuxa) – Ronovský, Antoš. Trenér Miroslav Zikmunda.

Tupadly: Potměšil – Pipek, Kořínek, Krajíček, Hudec – Kruml (75. Vančura), Fuksa (78. Klička), Vondra, O. Císař (42. Koudelka) – Kavánek (62. Hašek), Chvátal. Trenér Stanislav Krajíček.

1 Tuchoraz 12 10 1 0 1 32:8 32
2 Lysá n. L. 12 8 0 1 3 28:18 25
3 Sadská 12 8 0 0 4 29:18 24
4 Pátek 12 7 0 3 2 32:29 24
5 Český Brod B 12 7 1 0 4 46:21 23
6 Loučeň 12 7 0 1 4 21:13 22