Čáslavští definitivně potvrdili své právo startu ve druhé lize i pro příští sezonu

29. květen 2011, 18:59
(aktualizováno: 29. květen 2011, 20:27)

Čáslav - Předposlední domácí zápas sehráli čáslavští fotbalisté v neděli. V rámci 28. kola II. ligy hostili SK Slovan Varnsdorf a oba týmy k záchraně potřebovaly bodovat.

Čáslav - Varnsdorf 2:0 (1:0)

Kromě ošetřování Džafiče a Racka v úvodu utkání se jinak dlouho hrálo bez vážnějšího vzruchu. Až do 26. minuty, kdy se poprvé měnilo skóre: Sedláček vyhrál vzdušný souboj s Kotišem, gólman Porcal stačil Kunáškovu ránu jen vyrazit a po Fikejzově dorážce do protipohybu se už jen ohlédl - 1:0. Hosté se snažili podnikat rychlé protiútoky, ovšem Duchečka se jim pořádně ohrozit nepodařilo.

Diváci si užívali pohodu nedělního slunného odpoledne i ve druhém poločase, ani jeden z týmu gólmana soupeře dlouho neohrozil. Kunáškovi rozhodčí gól neuznali pro ofsajd, v 74. min. Čemba hlavičkoval po rohu vedle a v 77. min. Hozda vypustil jedovatý trestný kop, který těsně minul čáslavskou bránu. Pojistku na tři body domácí uzavřeli v 83. min.: Šisler položil "závory" Jordákovi, sám rozvinul protiútok, vysunul Džafiče, který nabídl před prázdnou bránou gólový zápis Ptáčkovi - 2:0.

Branka: 26. Fikejz, 83. Ptáček. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Pilný. ŽK: Mojdl, Kunášek, Džafič, Prášil - Pimpara, Kotiš, Koblížek, Rudnytskyy. Diváků: 318. Čáslav: Ducheček - Kotrba, Ptáček, Šisler, Kunášek - Racko (69. Hušťava), Prášil, Mojdl, Džafič - Sedláček, Fikejz. Trenér Oldřich Abrhám. Varnsdorf: Porcal - Ježdík, Pimpara, Koblížek, Hozda - Rudnytskyy, Jakobovský (69. Procházka), Breite, Kotiš (77. Klavík) - Chod (59. Čemba), Jordák. Trenér Aleš Křeček.

Ohlasy trenérů jsou zde, audio záznam pozápasové tiskové konference najdete zde.