Čáslavští dorostenci vybojovali důležité tři body v zápase s Mladou Boleslaví B!

8. duben 2018, 14:00

Čáslav - Starší dorostenci U19 FK Čáslav v neděli před obědem bojovali o důležité body do tabulky České ligy dorostu. Stála proti nim ale rezerva FK Mladé Boleslavi, která se na umělé trávě ve Vodrantech představila jako velmi vyspělý tým:

Čáslav - M. Boleslav B 3:0 (2:0)

Hosté si po celé utkání udržovali územní převahu, lépe kombinovali a také se daleko častěji dostávali do zakončení. Jenže překonat brankáře Davida Vyhnánka se jim nepovedlo. Čáslavští stavěli na pozorné obraně a čekali na své příležitosti. Jednu těsně před přestávkou využil T. Kopp a o necelé tři minuty na to potrestal chybnou rozehrávkou gólmana Bartáka Černý - 2:0!

Po změně stran Boleslavští vlétli na hřiště s viditelným cílem výsledek otočili. Ovšem jejich útočná snaha končila na houžvnaté obraně a jistém gólmanovi Vyhnánkovi. Naopak domácí zahrávali trestné kopy z nebezpečných vzdáleností, které však nevyužili. Když v 77. min. Barták propustil do sítě ne příliš prudkou střelu T. Koppa, byli Čáslavští hodně blízko kýženým třem bodům a  sladkou odměnu si také nakonec sebrali.

"Jsou to pro nás důležité body. V současné době máme úzký kádr a v každém zápase bojujeme, co můžeme," upozornil jeden z trenérů Čáslavi Roman Masopust. "Do hry se už zapojili hráči po zranění, ještě to není úplně optimální," dodal a doplnil: "Počítali jsme s tím, že utkání pro nás bude bojem. Mladá Boleslav byla na míči i kombinačně lepší, v prvním poločase nás přehrávala a mačkala nás. My jsme hráli odpovědně, přiklonilo se k nám štěstí a dokázali jsme proměnit některé šance. Pochvala pro kluky."

Branky: 41., 77. T. Kopp, 44. Černý. Rozhodčí: Matoušek - Babák, Blatný. ŽK: Pour. Diváků: 38. Čáslav: Vyhnánek - Jelínek, Vágner, Procházka, Kurka - Klepal (61. Klinger), Pytlík (67. Suchý), Havrda, Uher - Švajcr (19. Chábera, 40. Černý, 89. Masoupust), T. Kopp. Trenéři Miroslav Paták, Roman Masopust. M. Boleslav B: Barták - Kučera (80. Zmij), Drobný, Mísař, Bičiště - Chládek, Böhm, Majer (46. Najman), Pour, Para - Milner. Trenér Jan Navrátil.