Čáslavští fotbalisté přehráli Písek, dvě branky vstřelil útočník Radim Fikejz

12. říjen 2014, 19:10
(aktualizováno: 12. říjen 2014, 19:21)

Čáslav – Fotbalisté FK Čáslav v 10. kole ČFL hostli na domácím hřišti celek z dolní části tabulky -. FC Písek. V důležitém utkání se nakonec čáslavským hráčům podařilo vydolovat tři body. Dvě branky vstřelil útočník Radim Fikejz.

Čáslav – Písek 2:0 (1:0)

Pouhých sto padesát diváků si mohlo v sestavě hostí všimnout hned hráčů, kteří v minulosti oblékali dres Čáslavi. V poli se představili Dolejš a Rendla. Na lavičce Písecké koučoval Ondřej Prášil.

Domácím vyšel začátek utkání. Již ve 4. minutě se do míče ze dvaceti metrů opřel Vlkanova. Jeho rána ale jen zatřásla břevnem. O pět minut později se již Čáslavští radovali. Přízemní centr Závišky při opakované střele procedil do brány Radim Fikejz – 1:0. Za hosty se osmělil jen střelou ze střední vzdálenosti Dolejš. Tu si gólman Kotěra s přehledem pohlídal. Domácí mohli jít těsně před přestávkou do dvoubrankového vedení. Od lajny vracel balón před bránu Fikejz, ovšem Záviška ze sedmi metrů těsně minul branku hostí.

Písečtí fotbalisté v úvodních minutách druhé půle sice drželi míč na svých kopačkách. Víc jak sérii tří rohových kopů si ale nevypracovali. Zahřmělo tak na druhé straně. V 65. minutě si na přesný roh Frejlacha naskočil Fikejz a hlavou usměrnil míč přesně k tyči – 2:0. Hned o minutu později mohl zápas zdramatizovat Rendla. Jeho hlavička však těsně minula levou tyč Kotěrovy brány. Za zmínku pak stojí už jen situace z 80. minuty, kdy hostující Holub svým hlavičkovým pokusem otřel míč o břevno.

Trenér Čáslavi Oldřich Abrhám zářil po závěrečném hvizdu spokojeností: „Máme velmi důležité tři body. Byli jsme si vědomi důležitosti utkání. Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře, byli jsme aktivní. Nastřelili jsme břevno, dali jsme branku,“ popisoval kouč Čáslavi a pokračoval: „Místo toho aby nás gól nabudil, tak jsme se paradoxně začali obávat. Naprosto zbytečně. Hrát jsme opět začali až ke konci první půle,“ uvedl.

„Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, že chceme přidat branku. Chtěli jsme hrát z obrany a kousat v útoku. Myslím si, že jsme si vypracovali dobré akce. Bohužel nám schází finální přihrávka a zakončení,“ povzdychl si Abrhám a navázal: „Dnes jsme si naštěstí s Pardubicemi vyjednali příchod Fikejze. To byl dnes rozdílový hráč, který dal dvě branky. Nechci tvrdit, že nám zařídil tři body. Je to zásluha celého týmu, ale on k tomu velkou měrou přispěl,“ uzavřel Oldřich Abrhám.

Branky: 9. a 65. Fikejz.

Rozhodčí: Martínek – Mrkáček, Rais. Žluté karty: Fikejz – Mach, Bakule. Diváků: 150.

Čáslav: Kotěra – M. Frejlach, Karal, Váňa, Kunášek – Záviška (90. Mlynka), Tischler, M. Ujec, Vlkanova – Maxa, R. Fikejz (89. O. Ujec). Trenér Oldřich Abrhám.

Písek: Satrapa – Šlehofer, Holub, Rendla, Mach – Zahrádka, Nohava (75. Zeman), Dolejš, Kalášek, Bakule (75. Chytrý) – Voráček. Trenér Ondřej Prášil.