Čáslavští fotbalisté přišli o vítězství v poslední vteřině zápasu!

24. březen 2019, 19:07

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C na domácím pažitu přivítali poslední celek tabulky Turnov. Čáslavští se při zisku tří bodů mohli opět dostat na špici tabulky. Bohužel o tříbodové vítězství přišli v poslední vteřině zápasu!

Čáslav – Turnov 3:3 (1:2) pok. kopy 4:2

Hostující fotbalisté začali utkání odvážně a čáslavskou obranu zaměstnávali zejména po své pravé straně. Z toho pramenily i branky. Ve dvanácté minutě se po chybné rozehrávce Čáslavi ocitnul tváří v tvář brankáři Kubátovi útočník Nulíček a přesnou křiznou střelou otevřel skóre zápasu – 0:1. Po centru Drahoše ze strany se před brankou domácích ocitl zcela osamocen Tomašov, který v poklidu zvýšil náskok svého týmu – 0:2. To byla pro domácí ledová sprcha. Šance Mráze, střely Kořínka zůstaly ovšem nevyužity. Až chvíli před poločasovou paouzou vysunul kolmicí za obranu Vocel střelce Jíchu, který snížil na rozdíl jedné branky – 1:2.

Druhý poločas patřil jednoznačně domácímu celku. Čáslavští ovšem zahazovali vyložené příležitosti. Srovnání skóre se dočkali až patnáct minut před koncem, kdy odražený míč napálil z hranice vápna do sítě Vocel – 2:2. Čáslavští fotbalisté i nadále svého soupeře mačkali. Dvě minuty před koncem se po Koppově zblokované střele opřel do míče Vančura, který ranou z úhlu rozradostnil domácí diváky – 3:2. O dvě minuty později ovšem Kořínek fauloval na hranici pokutového území jednoho z hostujících hráčů. K míči se postavil Benek a ranou přes zeď srovnal na 3:3.

Ihned po brance hlavní sudí ukončil zápas. Následovaly poutové kopy, ve kterých opět zvítězila domácí Čáslav.

Trenér Čáslavi Radim Truksa byl po zápase zklamaný: „Hráče jsme upozorňoval, aby nedošlo k podcenění soupeře, který je na posledním místě tabulky. Bohužel první poločas vypadal, tak jak vypadal. Hosté hrozili z každého brejku. Po našich jednoduchých ztrátách nás hosté dvakrát potrestali. Alespoň jsme dokázali po brance Jíchy dát na jedna dva,“ popisoval Truksa dění v prvním poočase.

„Ve druhém poločase jsme soupeře přehráli, přetlačili. Ale nemám slov k hodnocení, když dokážeme zápas otočit z nula dva na tři dva a nedohráli jsme  jej do vítězství. Sice jsme vyhráli na penalty, ale to je málo. Zápas se má posled postavení týmů v tabulce vyvíjet jinak,“ uzavřel.

Branky: 40. Jícha, 74. Vocel, 88. Vančura – 12. Nulíček, 24. Tomašov, 90. Benek.

Rozhodčí: Tupý – Vrchota, Eibl. Žluté karty: Skokan – Blažek, Šimek, Havel, Houžvička. Diváků: 120.

Čáslav: Kubát – Skokan, Mráz, Kunášek, Hannich – Kořínek, Vocel, K. Petrů (46. Čuchal), Strnad (64. Kopp) – Vančura, Jícha. Trenér Radim Truksa.

Turnov: Franc – Tvrdý, Blažek, Šimek, Havel (82. Gaubman), Yiseok, Podzimek, Tomašov, Nulíček (64. Houžvička), Drahoš (49. Syrovátka), Svoboda (77. Benek). Trenér Bekakis Džimis.

Foto a video ze zápasu naleznete zde. Sestřih branek pak pod tímto článkem.