Čáslavští fotbalisté vedli již o dvě branky, nakonec zvítězili až po penaltovém rozstřelu

9. březen 2019, 17:33

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi v úvodním jarním kole divizní skupiny C na domácím hřišti s umělou trávou přivítali Horky nad Jizerou. Přestože domácí v zápase vedli již o dvě branky, dokázali hostující fotbalisté skóre zápasu srovnat.

Čáslav – Horky n/J 2:2 (2:1) pok. kopy 6:5

Domácí diváky v nepříliš vlídném počasí zahřál již po třinácti minutách Vančura. Ten totiž z přímého kopu ze střední vzdálenosti střelou přes bránící zeď poprvé rozvlinl síť za brankářem Durovem – 1:0. O chvíli později vybidl Jícha ke skórování Vocel, jenž v dobré příležitosti vysoko přestřelil. Ve 23. minutě putoval míč po ose Mráz, Jícha až k Vančurovi, jehož pohotovou ránu gólman Durov vyrazil. Domácí se po zásluze dostali v závěru poločasu do dvoubrankového trháku. Vocelův křižný pas si za obranou hostí našel Hannich. Jeho následnou střelu Durov sice vyrazil, ale dobíhající Vačura propasíroval míč do sítě – 2:0. Těsně před poločasovou přestávkou ale domácí chybovali. Skokan si v jednou ze soubojů v pokutovém území počínal nešikovně a zapříčinil pád jednoho z hostujících útočníků. Následoval pokutový kop ze kterého Horák snížil na rozdíl jedné branky – 2:1.

Hostům vyšel vstup do druhého poločasu dokonale. Úvodní šanci Nováka ještě Kubát chytil. Jeho opětovný únik čáslavské obraně, ale nezastavil ani Kubát, a tak se hosté mohli radovat podruhé – 2:2. Domácí ve druhém poločase hrozili pouze ze standardních situací. Mrázova hlavička těsně minula branku. V samotném závěru utkání hlavičkoval těsně nad čáslavský útočník Jícha. O vítězi utkání tak musely rozhodnout pokutové kopy. V těch si lépe počínali domácí, kteří si připsali druhý bonusový bod.

I přes zisk dvou bodů nebyl trenér Čáslavi Radim Truksa spokojen: „S utkáním nejsem spokojený, alespoň tedy máme dva body. Výkon z naší strany nebyl dobrý,“ uvedl a pokračoval: „Přesto jsme se dokázali dostat do vedení, kdy se Vančura pěkně trefil z přímého kopu. Navíc po šanci Hannicha proměnil dorážku opět Vančura. V závěru poločasu jsme asi trochu ztratili koncentraci, když Skokan zbrkle fauloval a hosté snížili z penalty,“ mrzelo Truksu.

„Ve druhém poločase jsme chtěli soupeře napadat a být agresivní, ale bohužel, opak byl pravdou. Soupeř než vyrovnal, tak měl další dvě šance. My jsme hrozili jen po standardních situacích,“ konstatoval Radim Truksa a navázal: „Dnes to na víc než bod nebylo. Náš výkon nebyl dobrý. Budeme se muset do dalších zápasu zlepšit.“

Branky: 13. a 41. Vančura – 44. Horák pok. kop., 56. Novák.

Rozhodčí: Vít – Erlebach, Navrátilová. Žluté karty: J. Petrů – Šťastný, Jeník, Doležal. Diváků: 50.

Čáslav: Kubát – Skokan, Mráz, Kunášek – Strnad (76. Čuchal), Vančura, Vocel, J. Petrů, Hannich (86. Dastych), K. Petrů – Jícha. Trenér Radim Truksa.

Horky n/J: Durov – Novák (92. Kohout), Šťastný, Murárik, Horák, Zikmunda (88. Doležal), Smetana, Pecháček, Jeník, Mynář (40. Tokar), Kohout (68. Tkachenko). Trenér Zdeněk Doležal.