Čáslavští fotbalisté získali proti Mšenu důležité tři body!

27. květen 2018, 20:52

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi v dalším utkání divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali celek z horní poloviny tabulky – Mšeno. Ačkoliv domácí v utkání prohrávali, dokázali díky dvěma brankám kapitána Vančury skóre otočit a získat důležité tři body!

Čáslav – Mšeno-Jablonec n/N 3:1 (1:1)

Úvod zápasu patřil hostům. Fotbalisté Mšena se lépe pohybovali a jejich kombinace zaměstnávala obranu domácích. Domácí také jako první inkasovali. Po dlouhém nákopu přetlačil v souboji jeden na jednoho  hostující Nulíček stopera Vebra a přes vybíhajícího brankáře Kubáta poslal míč do brány – 0:1. Domácí srovnali za šest minut. Standardní situaci zahrával Vančura a jeho skákavý míč zaplul až do branky – 1:1. Ačkoliv nervozita svazovala čáslavským fotbalistům v mnoha případech nohy, dostali se domácí ještě do dvou příležitostí ke skórovaní. Vančura a Vocel si ale na brankáře hostí nepříšli.

Druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Domácí se ale prodrali ke dvěma brankám. Nejprve dlouhý nákop brankáře Kubáta zpracoval ve vápně soupeře Vančura, svému obránci udělal kličku a krásnou ranou na zadní tyč poslal domácí do vedení – 2:1. Těsně před koncem pak po rohovém kopu a následné skrumáži skóroval Richard. Domácí tak získali důležité tři body!

„S ohledem na výsledky v tabulce jsme potřebovali zápas zvládnout, to se nám nakonec povedlo,“ oddychl si trenér Čáslavi Radim Truksa.

„Inkasovali jsme z brejkové situace, kdy si myslím, že Vebr to měl řešit odkopem a ne fotbalově. Dostali jsme branku na jedna nula. Dokázali jsme ale vyrovnat, kdy se z trestného kopu prosadil Vančura.  V prvním poločase jsme měli další dvě šance z pravé strany, ale Vančura a Vocel branku nedali,“ litoval.

„Ve druhém poločase to bylo z naší strany křečovité. Chybí nám mezihra a jsme nepřesní. Jsme spokojeni s vítězstvím a jdem bojovat dále,“ řekl Radim Truksa.

Branky: 23. a 66. Vančura, 85. Richard – 17. Nulíček.

Rozhodčí: Matyš – Průcha, Vychodil. Žluté karty: Vebr, Vančura (Č). Diváků: 160.

Čáslav: Kubát – Skokan, Richard, Vebr, Kunášek – Strnad (89. Ronovský), Vocel (62. Čuchal), Petrů, Kořínek (77. Hannich) – Vančura (86. Růžička), Jícha (88. Černík). Trenér Radim Truksa.

Mšeno: Masařík – Váňa, Hrnčíř, Koblížek, Rozkovec, Krejčík, Pelta (81. Šich), Nulíček (86. Pařík), Hartman (52. Matzelt), Helm, Houser. Trenér Just Josef.

1 Živanice 27 19 0 2 6 57:30 59
2 Vysoké Mýto 27 14 4 2 7 49:33 52
3 Zbuzany 27 13 4 3 7 63:41 50
4 Kolín 27 13 3 3 8 50:38 48
5 Pardubice B 27 9 8 1 9 40:37 44
6 Mšeno/Jablonec 27 12 3 1 11 51:44 43