Čáslavští měli body na dosah, ovšem opět jim protekly mezi prsty

24. duben 2016, 19:59

Čáslav - Další domácí zápas v ČFL fotbalisté FK Čáslav sehráli v neděli, kdy ve Vodrantech přivítali rezervu Táborska. Vzhledem k atmosféře v kabině potřebují už nějaký úspěch a tentokrát k němu měli hodně blízko:

Čáslav - Táborsko 1:2 (1:1)

Útoky obou celků se dlouho zachytávaly v obranných sítích soupeřů, a tak byli oba brankáři téměř bez práce. O první pořádnou střelu se ve 21. min. pokusil Váňa, ale pálil vysoko nad. Ve 28. min. se už domácí ujali vedení: J. Nečas vysunul do levé strany Kunáška, ten dostal balón před bránu a Mlynka otevřel skóre - 1:0. Vedoucí branka nalila do nohou domácích hráčů novou energii, převzali iniciativu a daleko častěji se pokoušeli o zakončení. Zejména aktivní Mlynka - ten ovšem ve 38. min. z hranice vápně mířil těsně nad, ve 42. min. po Mlynkově centru rozhodčí neuznali gól pro faul. Pak ještě Mlynku z úhlu vychytal gólman Blažek a po rohovém kopu Mlynka zaťukal na břevno hostující brány. Studenou sprchu si Táborsko B schovalo pro Čáslav až na poslední minutu prvního poločasu, kdy Dordič zpoza vápna poslal míč od tyče do sítě - 1:1.

Ve druhém poločase hráli domácí aktivně, o koncovku se levačkou pokusil Kunášek, Váňa přestřelil a z Hejného sražené rány byl nakonec jen rohový kop. V 73. min. byli domácí blízko k vedoucí brance, ovšem Bredovu parádní hlavičku po rohovém kopu do horního růžku zastavilo břevno! Breda pak ještě ve středu hřiště zachytil nepřesnou rozehrávku stoperů Táborska, zkoušel balón prostrčit Hejnému, ten k němu měl ale dál než brankář Blažek. A stejně jako v prvním poločase skórovali hosté v závěru i toho druhého: V 83. min. hosté založili postupný útok, J. Rabiňák z levé strany dostal míč před čáslavskou bránu a Stoszek zajistil rezervě Táborska všechny body.

Ze zápasu měli Čáslavští určitě vydolovat body. "Dneska jsme byli lepším mužstvem, bohužel jsme udělali dvě, tři chyby a soupeř dal dva góly," litoval čáslavský trenér Jiří Antoš. "Také nám chyběla trocha štěstí," doplnil a navázal: "Vyhrát jsme chtěli, ale hodně se nadřeme. Jsem hrozně zklamaný z výsledku. Bohužel jsme nepokryli jeden brejk soupeře, špatná byla také branka do šatny. Proto jsme tam, kde jsme. Zápas určitě špatný nebyl, ale nevyhráli jsme."

Branky: 28. Mlynka - 45. Dordič, 82. Stoszek. Rozhodčí: Mudra - Pastyřík, Duda. ŽK: Kunášek, Mlynka, Špičák - Škarda, Kučera. Diváků: 43. Čáslav: Nguyen - M. Frejlach (88. Richard), Jeníček, Hell, Kunášek - T. Mlynka (69. Lebduška), Vána, Breda, J. Nečas - Strnad (78. Špičák) - Hejný. Trenér Jiří Antoš. Táborsko B: Blažek - Nohava, Vavřina, Škarda, Smetana - Peterka, Turek - Valenta (66. Novák), Ibrahim (46. Kučera), Dordič (74. J. Rabiňák) - Stoszek (88. M. Rabiňák). Trenér Josef Pleticha.

1 Chrudim 27 18 2 2 5 58:26 60
2 Zápy 27 16 4 2 5 48:27 58
3 Jirny 27 17 2 3 5 48:34 58
4 Žižkov 27 16 1 5 5 59:24 55
5 Vltavín 26 15 2 5 4 58:28 54
6 Domažlice 27 15 3 2 7 51:35 53
7 Písek 27 14 3 2 8 42:33 50
8 Dobrovice 27 12 3 2 9 56:40 44