Čáslavští potvrdili předchozí výsledky, Zlín obrali o vůbec první body

27. březen 2011, 17:04
(aktualizováno: 27. březen 2011, 19:04)

Čáslav - Fotbalisté FC Zenit Čáslav chtěli v neděli potvrdit dvě předchozí výhry - doma s Kladnem a před týdnem v Sokolově. Do cesty se jim ale postavil Zlín, se kterým v minulosti bodovat ještě nedokázali.

Čáslav - Zlín 2:0 (1:0)

Čáslavští od úvodních minut drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou. Svou aktivitu domácí korunovali i vstřelenou brankou: Mojdl přetaženým rohem Ptáčka - 1:0. I nadále tempo hry diktoval Zenit a připravil si i dobré příležitosti k potvrzení vedení. Soupeře ohrožovala zejména po rozích, po jednom z nich a nepřehledné situaci před gólmanem Kořínkem hlavičkoval ve 24. min. Šisler nad. Ve 31. min. pak ještě Džafič po odraženém trestném kopu přestřelil. Hosté poprvé vážněji zahrozili ve 36. min., kdy Kroupa po rohovém kopu hlavičkoval také nad. Gólovku domácích přinesla 44. minuta: Sedláček vydoloval míč, který vrátil proti noze nabíhajícího Špidlena, jenže ten z jasné pozice pálil vysoko nad.

Druhou půli Zenit začal tak, jak skončil první. Aktivně se snahou o komabinaci a zakončení. Ovšem Zlín viditelně přidal a připravil si příležitosti: V 72. min. R. Dobeš ranou po zemi těsně minul Bártovu bránu. Na to domácí opodvěděli velmi důrazně: V 75. min. po trestném kopu Ptáček hlavičkoval na bránu a Sedláček také hlavou míč usměrnil do sítě - 2:0.

Zmar hostujícího celku vynikl v závěru zápasu. Novák z pravé strany mířil vedle a v 87. min. po rohovém kopu se míč vrátil do pokutového území Čáslavi, kde úplně volný Zbožínek hlavou zblízka hlavičkoval vedle...

Branka: 14. Ptáček, 75. Sedláček. Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Wilczek. ŽK: Růžička - J. Dobeš, R. Dobeš, Bačík. Diváků: 468. Čáslav: Bárta - Kotrba, Ptáček, Šisler, Kunášek - Růžička - Šturma, Mojdl (67. Prášil), Džafič (64. Fikejz) - Sedláček (86. Hušťava). Trenér Oldřich Abrhám. Zlín: Kořínek - Jugas (78. Šrom), Malcharek, Zbožínek, Jelínek - Konečník (38. J. Dobeš), Elšík (62. Bačík), R. Dobeš, Novák - Šmahaj, Kroupa.