Čáslavští žáci U14 v Trutnově dokázali otočit skóre i v deseti

24. duben 2014, 07:29
(aktualizováno: 24. duben 2014, 07:30)

Trutnov - Další utkání České ligy žáků sehrály týmy U15 a U14 FK Čáslav na hřišti MFK Trutnov:

U14: Trutnov - Čáslav 1:3 (0:0)

Od začátku zápasu byla hra plná nepřesností, domácí byli velmi důrazní v osobních soubojích, rychle přistupovali k hostujícím hráčům a nenechávali je dlouho kombinovat. Čáslavským hráčům se nedařila rozehrávka a oba kraje byly velmi dobře pokryty. První velká šance přišla v 6. minutě, na centr Uhra z pravé strany si vyskočil Masopust, ale z bezprostřední vzdálenosti trefil pouze brankáře. Další nebezpečí přinesla až 22. minuta a závar po rohovém kopu hostů. Největší šanci prvního poločasu měl Para, který po kombinaci šel sám na gólmana, ale jeho zakončení po zemi šlo těsně vedle tyče.

V druhém poločase hosté špatně pokryli náběh domácích hráčů a situaci hasil na poslední chvíli stoper Procházka. S míčem trefil i nohu domácího útočníka a za zmaření této šance dostal ve 40. minutě ČK. Domácí rozehrávali přímý kop z cca 20metrů a střelou po zemi na střed brány šli do vedení 1:0. Hned z protiútoku hosté prokombinovali střed hřiště, Para vysunul kolmicí Uhra a ten střelou na zadní tyč srovnal na 1:1. V 52. minutě znovu kombinace středem hřiště, na konci Para přistrčil Masopustovi, který pronikl do vápna a jeho křižnou střelu zastavila tyč domácí branky. Odražený balón ale uklidil Para do prázdné branky 1:2. V 57. minutě náhradní stoper Vajgl rychle vyvezl míč a dlouhým pasem vysunul Uhra. Ten zatáhl míč do vápna a zpětnou přihrávkou našel Masopusta, který  k tyči upravil na konečných 1:3. Poslední šanci zápasu měli domácí, ale velmi pěknou střelu zpoza vápna vytáhl hostující brankář Bednář.

Hodnocení trenérů: „Domácí nás svou hrou překvapili a přesto, že jsme byli fotbalovějším týmem, podařilo se jim v první půli eliminovat naši  rychlou křídelní hru. Po vyloučení a obdrženém gólu jsme se semkli a zapnuli na vyšší rychlostní stupeň. Dařilo se nám kombinovat středem zálohy a využít naše šance.“

Branky Čáslavi: Uher, Para, Masopust. ŽK: Masopust ČK: 40. Procházka. Čáslav: Čermák (36. Bednář) - Dolejší (64. Hromjak), Jelínek, Procházka, Bašek (36. Kurka) - Uher (68. Zdeněk),  Masopust - Para,  Brom (56. Brom), Havrda (60.Zdeněk) - Vajgl.
[[Soutez? &soutez=121 &datum=2014-04-24 ]]

U15: Trutnov - Čáslav 5:1 (1:0)

Výsledková krize u mužstva U 15 pokračuje. Ani v dalším zápase se nepodařilo zvítězit a bodovat. Tým sráží individuální chyby a malá sebedůvěra. Přestože hráči poctivě trénují a jejich hra má paradoxně lepší parametry než na podzim. Utkání jsou herně vyrovnanější, ale výsledky horší.

Domácí tým dal úvodní branku již v 7.minutě, když střelu z přímého kopu vyrazil gólman Foršt a dobíhající hráč dorazil míč do branky. Vyrovnaný první poločas mohl skončit i vyrovnaným skóre. Bohužel pokutový kop neproměnil Tomáš Kopp.

Začátkem druhého poločasu byla vidět velká touha vyrovnat a bodovat v tomto utkání. Po rychlém brejku Vančury si ve snaze odkopnout míč dal vlastní branku domácí hráč - 1:1. Radost ale netrvala dlouho. Po rozehrání domácí tým dal na 2:1. Hosté se po rychlém gólu sesypali a inkasovali další úplně zbytečné góly a skóre narostlo až na 5:1.

Branka Čáslavi: vlastní. Čáslav: Foršt - Chudomel, Stieber, Semerád, Plíhal - J. Kopp, Menšík, Frýba, Vančura, Suchomel - T. Kopp. Střídali Doubrava, Vavřina, Forman.