Červené Janovice rozstřílely Křesetice a na sobotní derby se Zbraslavicemi chystají překvapení!

3. červen 2020, 20:29

Křesetice/Malešov - Středeční termín nabídl dvě utkání dohrávaného prvního kola Letní ligy Pivovaru Kutná Hora. Ve dvou zápasech padlo celjem jednadvacet branek!

Křesetice - Č. Janovice 1:11 (0:5)

Hosté sice zvítězili jednoznačně, první dvě branky jim ale nabídli domácí: Nejprve J. Špitálník překvapil gólmana Domase, o chvíli později Kacafírek potrestal liknavou rozehru křesetických stoperů - 0:2. Domácí zahrozili ve 25. min., když po zmatku v soupeřově obraně Mich. Jarůněk přehazoval gólmana, míč ale zastavilo břevno! Brankově se hosté dále prosadili až před přestávkou: Uher po odraženém trestném kopu trefil přesně k tyči, ve 41. min. Kacafírek ukldil balón do prázdné brány a potom ještě hlavou upravil na poločasových 0:5.

I když v 53. min. Šourek zvýšil už na 0:6, patřilo prvních patnáct minut druhého poločasu domácím. Asi největší šanci v této pasáži zápasu měl nabíhající M. Krejčík, kterého parádním centrem našel P. Grauer, ale hlavičkoval nad. V 55. min. se domácí přece jen dočkali, když Mar. Jarůněk po individuální akci korigoval na 1:6. Hosté zápas zcela ovládli v poslední čtvrthodině, kdy postupně Špitálník, Mutl, dvakrát Nešpor a Šourek stanovili konečný výsledek na 1:11.

"Výsledek neberu na lehkou váhu, vzhledem k nucené přestávce jsem řekl, že si v zápasech zahrají všichni hráči. Ať už áčka nebo béčka," upozornil trenér Křesetic Roman Černý. "Zahráli si všichni, co přišli. O kvalitách soupeře jsme samozřejmě věděli," naznačil a dodal: "Bohužel se nám nepodařilo dohrát s obranou, která se nám rozpadla kvůli zraněním nebo únavě." V samotném utkání domácí posadili soupeře na koně dvěma lacinými brankami. "Klukům jsme o přestávce něco řekli, zlepšili pohyb, vraceli se a hra se zlepšila. Hosté zvítězili zaslouženě a přeji, ať jim to vydrží," dodal k zápasu trenér.

Červené Janovice v dosavadních dva zápasech Letní ligy nastřílely patnáct branek! "Výsledek nepřeceňuji ani nepodceňuji," předeslal hrající trenér Červených Janovic Štěpán Kacafírek. "Výrazný výsledek se zrodil v posledních dvaceti minutách, kdy soupeř úplně vypadl z tempa. My trénujeme čtyři týdny dvakrát týdně a tak něco naběháno máme," upozornil a dodal: "Akce už jsme dokázali dotáhnout do konce, na tom je vidět, že si tým sedá proti víkendu, kdy jsme mohli vyhrát stejným rozdílem. Zahráli jsme si dobrý fotbal, v dobrém prostředí a přátelské atmosféře, těšíme se na sobotní derby se Zbraslavicemi. Pro tento zápas máme jedno překvapení, jeden hráč by měl ještě přijít natrvalo."

Branky: 55. Mar. Jarůněk - 10., 77. J. Špitálník, 15., 41., 43. Kacafírek, 34. Uher, 57., 86. Šourek, 82. Mutl, 85., 87. Nešpor. Rozhodčí: Jiří Uher, bez karet. Křesetice: Domas - Rajdl, Bláha, Schroler, Mich. Jarůněk - Faltýn, Mar. Jarůněk, Klinger, Mach - M. Krejčík, Šafránek (M. Barenčík, P. Grauer, J. Grauer, Vajngát, Kučera, Pokorný). Trenér Roman Černý. Č. Janovice: M. Dlouhý - Chvála, Šourek, Bouma, Červinka - J. Špitálník, Uher, Nešpor, Vavřina - Kacafírek, Štěpán (Víta, Mutl, L. Hájek, Fiala, Malovaný). Trenér Štěpán Kacafírek.

Malešov - Zbraslavice 6:3 (2:1)

Branky: 10. L. Tvrdý, 40., 73. Škrobák, 83. pok. kop Lambev, 87. M. Poklop, 88. Štefl - 12.Kracík, 61., 79. Lanc. Rozhodčí: Petr Poklop. ŽK: Jiroudek, Březina, J. Winkler, Verner. Malešov: Hromádka - Krásenský, Jiroudek, M. Poklop, Tomek, L. Slezák, Nekola, Lambev, Štefl, F. Kalfiřt, Basl (Žídek, Pudil, L. Tvrdý, Škrobák). Trenér Jiří Škramovský. Zbraslavice: Verner - M. Černohlávek, J. Veselý, M. Veselý, J. Winkler, Jandus, Herčík, Kordiak, Lanc, Kracík, Semerád (Březina, Klečák, Pokorný). Trenér František Klečák.