Cestu za vysokým vítěstvím Sázavě hodně usnadnila hrubka brankáře Vavřiny

8. listopad 2014, 18:20
(aktualizováno: 8. listopad 2014, 18:20)

Sázava - Předposlední podzimní kolo I. A třídy - skupina B přivedlo na hřiště FK Kavalier Sázava fotbalisty FK Čáslav B. Na těžkém terénu diváci fotbalu moc neviděli, přesto to domácímu Kavalieru stačilo na vítězství 5:0:

Sázava - Čáslav B 5:0 (1:0)

Jako první zahrozili hosté, když už v 8. min. po chybné rozehře sázavských zadáků se Mlynka dostal až před gólmana, ovšem zakončit už nestihnul. Bojovný první poločas s řadou nepřesností rozhodla už 14. min.: Švec vysunul za obranu Srbu, jehož střelu ke vzdálenější tyči Vavřina vytáhl, ovšem dobíhající Foltýn dorazil míč do sítě - 1:0. Ve 28. min. Vavřina nadvakrát krotil tvrdou ránu Foltýna, hosté mohli srovnat ve 31. min.: Centr z trestného kopu se odrazil k úplně volnému Šestákovi, kterému se ale střela z hranice šestnáctky nepovedla.

Začátek druhého poločasu domácím vyšel: Ve 49. min. gólman Vavřina čelil Srbově nepříjemné tyči trestného kopu, pak ale sám výrazně pomohl Kavalieru do sedla, když v 54. min. výkopem od branky poslal míč na vápno přesně ke Švecovi - 2:0. Domácí potom hřiště zcela ovládli a utkání se stalo jen otázkou skóre. V 60. min. si Švec pohrál s hostující obranou, ale skórovat nedokázal. V 78. min. dlouhý výkop Chuchla hlavičkou vrátil na polovinu hostů, Švec pálil ještě do gólmana, ale Foltýn svou druhou dorážkou upravil na 3:0. O dvě minuty později s fanoušky oslavil i svůj hattrick. V 88. min. po centru Krále hlavičkoval volný Pohorský přesně do míst, kde stál připravený Vavřina. Páté branky se Sázava přece jen dočkala, když v poslední minutě skvělý průnik Jelínka čáslavskou obranou dotáhl Martin Chrpa - 5:0.

Hráči Kavalieru Sázava si po zápase s fanoušky užili pětigólovou výhru. "To je pěkné, první půle byla ale strašná mizérie a bída," přiznal trenér Sázavy Pavel Chuchla. "Hřiště bylo těžké, ale hráčům překážel míč, byli nervozní, nedostupovali, nenahráli si a dobře nenaběhli," hodnotil zápas a pokračoval: "První branka byla důležitá, hra se pak otevřela. Ve druhé půli se nám povedly útoky a protiútoky, Čáslav B to otevřela, navíc brankář udělal fatální chyby a tím nám pomohl k výhře. Pak už hosté ztratili motivaci a my jsme chodili do mnoha brejků a branky napadaly. Výkon ale optimální nebyl."

"Hrozné zklamání," hlesl zdrcený trenér FK Čáslav B Miroslav Paták. "Celý týden se připravujeme na jednoduchý a důrazný fotbal a víme, že uspěje ten, kdo si hru nebude kompolikovat a bude důraznější," vysvětlil a pokračoval: "Určitě rozhodl druhý gól, nevím, co tam Vláďa dělal. Celý týden se připravujeme, jak budeme chtít hrát a první akci seběhnutím a překopnutím obranné linie předvedeme v 85. minutě. Jinak jsme se na těžkém terénu proti kvalitnímu soupeři snažili nesmyslně kombinovat. To prostě není možné."

Branky: 14., 78., 80. Foltýn, 54. Švec, 90. Martin Chrpa. Rozhodčí: Michal - Pospíšil, Pudil. ŽK: Foltýn, Šmídek, Konečný - R. Vajgl, Šesták. Sázava: Burcev - Chuchla, T. Wolf (66. Pohorský), Říčař, Král - Jelínek, Šmídek, Konečný, Foltýn - Srba (70. Marek Chrpa), Švec (78. Martin Chrpa). Trenér Pavel Chuchla. Čáslav B: Vavřina - R. Vajgl (73. Vašíček), M. Votava, M. Výborný, Vrána - Strnad, Fuksa - Mlynka, Šesták, R. Zoufalý - Martínek. Trenér Miroslav Paták.