Definitivně rozhodnuto: Kutná Hora se po šestnácti letech vrací do divize!

27. květen 2012, 19:55
(aktualizováno: 28. květen 2012, 07:03)

Kutná Hora - Ve 27. kole krajského přeboru fotbalisté Sparty Kutná Hora mohli definitivně rozhodnout o postupu do divize. Aby se nemuseli ohlížet na ostatní výsledky, potřebovali vyhrát. Také kvůli fanouškům.

Kutná Hora - Tn Rakovník 2:1 (2:1)

Kutnohorští začali aktivněji, hosté se na jejich polovinu dostávali sporadicky. Už v 7. min. měl vedoucí gól na hlavě Hanousek, ale z hranice malého vápna trefil jen gólmana Procházku. O dvě minuty později se už Sparta radovala, když Kozel poslal balón zprava do šestnáctky, kde se prosadil Auer - 1:0. Vypadalo to na pohodový zápas - hra se odvíjela na polovině hostů a ve 30. min. navíc po Machově trestném kopu Růžička lehkou tečí upravil na 2:0. Jenže Rakovničtí ožili o pět minut později, kdyř Hůla kolmicí za obranu vysunul Větrovského, který už se Šimonem neměl problém - 2:1.

Jako první ve druhém poločase se ke střele dostal hostující Větrovský, gólman Šimon se však překvapit nenechal. Potom se domácí sice ujali taktovky, ovšem gólovou pojistku se jim přidat nepodařilo a tak se čím dál více osmělovali hosté. Sparta se s blížícím se závěrem soustředila především na obranu a postupový výsledek nakonec uhájila. V létě 1996 v Lorci příznivci kutnohorské kopané truchlili nad sestupem do krajského přeboru, po epizodě v I. A třídě a postupu do krajského přeboru v roce 2010 se Kutná Hora v neděli radovala podruhé - po šestnácti letech vrátili městu divizní soutěž!

"První poločas se mi z naší strany líbil," uvedl kutnohorský trenér Radim Truksa a pokračoval: "Odehráli jsme ho poměrně dost slušně, připravili jsme si asi čtyři gólové šance a vstřelili dvě branky. Jedinou kaňkou na první půli byla velká chyba Pavla Růžičky, po které jsme inkasovali."

S blížícím se koncem se ale více do hry dostával soupeř z Rakovníka. "Určitě se nám do hlav dostalo, že když druhou půli zvládneme, bude hotovo," naznačil kouč. "Na našem výkonu to bylo vidět, hráli jsme více od zadu a soupeř byl určitě lepší. Měl tam i nějaké šance, ale dokázali jsme to ubránit a povedlo se to, co jsme chtěli," spěchal za hráči slavit postup do divize.

Branky: 9. Auer, 30. P. Růžička - 35. Větrovský. Rozhodčí: Nehasil - Myška, Kubečka. ŽK: Skokan, P. Růžička - Hůla, Havel. Diváků: 165. Kutná Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek, P. Růžička, Filipec - Kozel (72. Jak. Vančura), Černohlávek, Mach, M. Frejlach - Hanousek (63. Luňáček), Auer (88. M. Šváb). Trenér Radim Truksa. Tatran Rakovník: Procházka - Melichar, Havel, Vecka, Kollár - Bordáč (90.+1 Brož), Kratochvíl, Stuchl (25. Větrovský), Hůla, Kučera - Kudela. Trenér Václav Eck.