Derby v Čáslavi rozhodl třemi brankami ve druhé půli Lukáš Šindelář!

7. červen 2019, 21:13

Čáslav - Poslední domácí utkání, které fotbalisté Čáslavi sehráli v pátek doma proti Kolínu, bylo pro ně současně i posledním v celém ročníku divize C 2018 - 2019. Duel posledního kola ve Dvoře Králové n. L. totiž už předehráli. Páteční zápas byl současně úplně posledním pro Petra Kunáška, který tak uzavřel svou bohatou hráčskou kariéru. V té si zahrál i ligu na Bohemians 1905.

Čáslav - Kolín 1:4 (0:1)

Domácí se sice aktivněji chopili taktovky zápasu, ale dobře organizovaná obrana hostů je dlouho držela v dostatečné vzdálenosti od gólmana Drápely. Toho mohl ve 3. min. ohrozit Vančura, jenže svůj trestný kop zpoza vápna poslal nad. Ve 12. min. odkop gólmana Kubáta poslal za obranu opět Vančuru, ovšem tomu se koncovka tentokrát moc nepovedla. To hosté se prakticky poprvé dostali do vápna Čáslavi v 17. min. po vysokém centru Váchy. A byla z toho penalta, kterou proměnil Vondráček - 0:1. Čáslavští se tlačili stále před branku soupeře, ve 27. min. se za obranu prodral Hannich, ale vybíhajícího Drápelu nepřekonal. Ve 30. min. dobrá kombinace z pravé strany poslala do šance Jíchu, který obranný val před sebou neprostřelil a Hannich z dorážky z úhlu pálil nad. Vzápětí po centru Hannicha z levé strany vytáhl Drápela Jíchovu hlavičku na rohový kop.

Ve druhé půli se domácí zapomněli myšlenkami asi ještě v šatně: Už ve 47. min. Němeček lehkým centrem našel ve vápně M. Šindeláře, který dvě minuty po svém příchodu na hřišti zvýšil na 0:2. Aby toho pro Čáslav nebylo málo, v 54. min. Vácha našel centrem z pravé strany na zadní tyči M. Šindeláře a ten upravil už na 0:3! Čáslavská hra se zadrhla, plné hřiště bylo najednou kolínských hráčů. Teprve až v 66. min. po zákroku na Jíchu proměnil pokutový kop Kunášek - 1:3. Hosty navíc přibrzdilo v 78. min. vyloučení Váchy, který viděl žlutou kartu za zakopnutí míče a to, že kartu viděl teprve poprvé, u rozhodčích reklamoval marně. Čáslavští se ale na vážnější ohrožení Drápely nezmohli, navíc byl v 87. min. vyloučen po strkanici i Mráz. A v páté minutě nastavení po zákroku J. Petrů na Bareše proměnil třetí pokutový kop v zápase Michal Šindelář - 1:4.

Poslední zápas sezony trenéra Čáslavi Radima Truksu moc nepotěšil. "Výsledek je nelichotivý," přiznal a pokračoval: "Zápas jsme si prohráli hlavně v prvním poločase, kdy jsme byli výrazně lepším týmem, než Kolín. Hosté se bohužel pro nás dostali v 17. minutě podruhé do vápna a rozhodčí pískl penaltu. I po obdržené brance jsme v první půli byli lepší, měli jsme šance - Jirka Petrů hlavou, Honza Jícha po narážečce s Robinem Vocelem. Bohužel jsme ale neproměnili." Podle slov Radima Truksy domácí tým věřil, že ve druhé půli dokáže utkání otočit. "Opak byl pravdou, do druhé půle jsme vstoupili strašně špatně," konstatoval a navázal: "Střídající Michal Šindelář nám dal během pár minut dva góly a v 54. minutě bylo po zápase." Čáslavští korigovali stav v 66. minutě proměněnou penaltou Petra Kunáška. "Bylo celkem dost času zápas zdramatizovat, bohužel jsme šance nedokázali přetavit v gól. Hosté šli do deseti a kdybychom v té době dali na 2:3, věřím, že bychom se zápasem dokázali ještě něco udělat," upozornil a doplnil: "Nestalo se, v nastaveném čase přišla ještě druhá divná penalta. Zápas jsme nezvládli hlavně ve druhém poločase."

"To byl hodně divoký zápas. Rozhodčí rozdal hodně karet, hra mi ale tak záludná nepřišla," komentoval poslední zápas sezony kolínský trenér Petr Pavlík. "Začátek zápasu jsme dobrý neměli, vyšlo nám ale střídání. Michal Šindelář dal tři góly a takto by to nějak mělo vypadat, když jde někdo na hřiště," usmíval se kouč a dodal: "Vyhráli jsme, jsem spokojený."

Branky: 66. pok. kop Kunášek - 17. pok. kop Vondráček, 47., 54., 90.+5 L. Šindelář. Rozhodčí: Vyhnanovský - Švagr, Matoušek. ŽK: Vančura, Čuchal, J. Petrů, Vocel, Skokan - Drápela, Skuhravý, Němeček, Vácha, Bareš, Šindelář. ČK: 87. Mráz - 78. Vácha. Diváků: 200. Čáslav: Kubát - Skokan, J. Petrů, Mráz, Kunášek (88. V. Pavlík) - Čuchal (88. R. Plíhal), Vocel - Kořínek (58. Ronovský), Vančura, Hannich - Jícha. Trenér Radim Truksa. Kolín: Drápela - Škoda, Skuhravý, Štancl, Němeček - Vácha, Vondráček (88. P. Pavlík), Vebr (90. J. Šindelář), Šedivý (85. Rosendorf) - Veselý (46. L. Šindelář) - Bareš. Trenér Petr Pavlík.

1 Mšeno/Jablonec 27 18 1 2 6 77:29 58
2 Pardubice B 26 13 3 2 8 44:29 47
3 Přepeře 26 13 2 3 8 50:37 46
4 Čáslav 28 8 9 3 8 42:42 45
5 Dvůr Králové n. L. 27 12 2 5 8 38:31 44
6 Kolín 28 9 7 3 9 40:35 44
7 Český Brod 26 11 2 3 10 37:29 40
8 Benátky n. J. 26 12 1 2 11 38:36 40