29. září 2012, 19:36
(aktualizováno: 29. září 2012, 19:36)

Kutná Hora - Víkendový program fotbalové třetí ligy žen proti sobě postavil dva celky z Kutnohorska. Na hřiště v Lorci dorazily fotbalistky FK Čáslav.

Kutná Hora - Čáslav 0:6 (0:1)

Aktivně začaly hostující hráčky, které domácí tým zatlačily na jeho polovinu a ze začátku si připravily i šance. Jednu z nich už v 8. min. proměnila Karafiátová, která do Čáslavi přišla právě z Kutné Hory - 0:1. I v dalším minutách si Čáslav udržovala územní převahu, z které ale žádnou další vážnější příležitost nevytěžila. Kutnohoračky se v první půli před bránu soupeře prakticky vůbec nedostaly, jejich rodící se brejky skončily nepřesnou přihrávkou a nebo zásahem čáslavské obrany.

Po změně stran sice domácí hráčky trochu zvýšily tempo, ale v 63. min. bylo po nadějích: V 61. min. sice ne příliš prudkou, ale vysokouo střelu Jiříková vyrazila, ovšem míč stejně zapadl pod břevno - 0:2. A prakticky hned z rozehrání Nezbedová po kličce brankářce umístila balón do prázdné brány - 0:3. O vítězi bylo rozhodnuto, Čáslavačky skóre ještě vylepšily třemi brankami: Nejprve Podhorová z pokutového kopu, potom Nezbedová upravila na 0:5 a v nastaveném čase zmatek v šestnáctce Sparty ukončila Podhorová - 0:6.

"Čáslav byla dneska jasně lepší, my jsme se tam dostali sporadicky," přiznal trenér Kutné Hory Alexandr Nagy a pokračoval: "Nic jsme si nepřipravili a polovinu gólů inkasovali po naší nedůslednosti a chybách. Nejsme schopní míč odkopnout z pokutového území." Vedoucí týmu Martin Šanda pogratuloval soupeřkám: "Že se jim konečně napotřetí podařilo dát branku a získat body," vzkázal.

"První poločas jsme začali dobře, hráli na jeden dotek, ale asi po deseti minutách přestali," uvedl čáslavský trenér Jindřich Vaněček. "Trochu jsme se přizpůsobili hře domácích," doplnil a pokračoval: "Věděli jsme, že na soupeřky máme a tak to holky vypustily. O přestávce byla v kabině bouřka a řekli jsme si, jak to hrát nebudeme. Ve druhé půli jsme se vrátili k naší hře, máme tam ale pořád velké nedostatky."

Branky: 8. Karafiátová, 62. Truhlářová, 63., 86. Nezbedová, 83. pok. kop, 90.+1 Podhorová. Rozhodčí: Milan Žaloudek. Bez karet. Kutná Hora: Jiříková - Strnadová, Olivová, Baranovičová, Francová - Vaníčková, Vavřičková, Danešová, Capouchová (34. Vintišková, 80. Havlová) - Beranová (74. Havlová), Kulhánková (46. Mašínová). Trenér Alexandr Nagy. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Horálková (74. Havlíčková), T. Prchalová - Buřvalová, A. Prchalová, Karafiátová (81. Podhorová), Truhlářová - Miláčková (46. Nezbedová), Kunášková. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.