Diváci v Čáslavi se pořádně do varu dostali ve druhé půli, k obratu zavelel Maxa!

15. září 2013, 18:59
(aktualizováno: 15. září 2013, 20:48)

Čáslav - Nedělní zápas v Čáslavi měl být svátkem fotbalu. V 6. kole ČFL totiž na sebe narazily dva přední celky tabulky, Čáslav s nejlepším útokem soutěže hostila Štěchovice, tým s dosud nejlepší obranou.

Čáslav - Štěchovice 2:1 (0:1)

Domácí hráče i tribunu si proti sobě v první půli popudil hlavní rozhodčí svými spornými výroky. Kvalitní mužstvo Štěchovic spoléhalo na dlouhé míče za obranu a rychlé útočníky, už v 9. min. zleva postupoval na Antošíka Šittich, ale naštěstí minul. Hosté ale zahrávali roh, po kterém rozhodčí Kříž odpískal hodně zvláštní trestný kop z hranice šestnáctky. Střelu Hřebečka Antošík vyrazil, dobíhal ale Busta a zajistil hostům vedení 1:0. Inkasovaná branka domácím týmem přece jen otřásla a soupeř využíval každé možnosti k rychlým protiútokům. Až ve 42. min. si na centr z pravé strany počkal Kučera, hlavou ale zblízka trefil jen tyč.

Druhou půli Čáslav začala náporem, ze kterého vytěžila několik rohových kopů. Na vyrovnání ale příznivci domácích barev čekali do 73. min.: Po trestném kopu odražený míč Vavřina vrátil před bránu hostů, kde našel Maxu - 1:1. Čáslavští se vyhoupli na koně a i když hosté hrozili z každého brejku, zápas dokázali otočit: V 75. min. centr Pokorného Praise prodloužil, jenže R. Fikejz z malého vápna trefil jen Sňozíka. O dvě minuty později ale propukla domácí radost naplno: Po rohovém kopu se hlavička R. Fikejze odrazila od tyče a Zdeňka měl před sebou už jen prázdnou bránu - 2:1!

Branka: 11. Busta - 73. Maxa, 77. Zdeňka. Rozhodčí: Kříž - Paták, Šauflová. ŽK: Šandera, D. Fikejz, Zdeňka - Novák, Pavlík, Šrain. Diváků: 410. Čáslav: Antošík - Šandera, Zdeňka, Kunášek, Vavřina - D. Fikejz (90. M. Leibl), Rozsíval, Pokorný, Kučera (46. Praise) - Melechovský (59. Maxa) - R. Fikejz. Trenér Jan Kmoch. Štěchovice: Sňozík - Švejda (76. Kodr), Busta, Müller, Pavlík - Hudec (64. Novák), Hřebeček, Jelínek, Lukeš (59. Šrain) - Šimonovský (79. Mařík), Šittich (84. Cienciala). Trenér Jiří Hruška.