Do branky kutnohorské Sparty se pro jarní zápasy vrátí Jakub Stehno

24. leden 2015, 14:08
(aktualizováno: 24. leden 2015, 15:09)

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora přivítali na své umělé trávě soupeře ze Suchdola. Ten bude na jaře bojovat o čelní příčky krajského přeboru a své kvality potvrdil i v sobotním utkání:

Kutná Hora - Suchdol 0:3 (0:1)

Po celý první poločas si Kutnohorští udržovali herní převahu, zachytávali rozehru soupeře a připravovali si i šance, které ale neproměňovali. Navíc už od druhé minuty prohrávali, když Kacafírek potrestal Stoupovu nepřesnou hru nohou - 0:1. Váchova jedovka pak prolétla těsně kolem tyče suchdolské brány, brankář Hanuš potom centr z levé strany vyrazil jen k Váchovi, jehož hlavičku vyhlavičkoval z brány Svoboda. Ve 39. min. zase po Váchově centr Křelina pálil tvrdě a pohotově, ovšem jen do spojnice břevna s tyčí a aby toho pro Spartu nebylo málo, ve 44. min. po dlouhém kolmém míči si Hanuš dlouho rozmýšlel výběh, Křelina však nakonec mířil opět jen do břevna.

Stejně jako první začal i druhý poločas: Brankář Jan Kubát ve snaze odkopnout míč trefil jen Špičáka, kterému tak daroval druhou branku - 0:2. Jedinou chybu pak ale Kubát napravil při šancích Kacafírka: V 55. min. skvěle vytáhl jeho zakončení na tyč, v 61. min. vyhrál další souboj se suchdolským kanonýrem, když jeho ránu mířenou mezi nohy patou srazil na roh. Nadějnou střelu v 85. min. M. Černohlávek otřel jen o tyč suchdolské brány a tak mohl v poslední minutě Kacafírek upravit na konečných 0:3, když ho do samostatného úniku vysunul kolmou přihrávkou Dudla.

"Škoda, že jsme na začátcích obou poločasů dostali branky po stejných individuálních chybách našich brankářů," litoval trenér Kutné Hory Jan Holík. "První poločas nebyl z naší strany herně špatný, měli jsme více ze hry. Dnes rozhodlo, že jsme byli nepřesní ve finální fázi a špatně jsme řešili gólové příležitostí. Dvakrát jsme nastřelili břevno, dvakrát tyč, jednou nám soupeř vyhlavičkoval míč z prázdné brány," zhodnotil přípravné utkání a dodal: "Byli jsme méně produktivní než soupeř, šance na pět gólů jsme měli. Ve druhém poločase se po vystřídání hra vyrovnala, navíc nám dnes chyběli nedoléčený Antoš a Urban." Do Kutné Hory by se měl vrátit Jakub Stehno, podzimní jednička mezi tyčemi Sparty. "Jsme domluvení. Už měl chytat dnes, ale má nějakou zkoušku ve škole," uzavřel Jan Holík.

"Kutná Hora byla vizuálně možná lepší, měla i šance, my jsme ale byli efektivnější," shrnul zápas suchdolský trenér Vlastimil Chlád. "Utkání mělo oboustranně dobrou úroveň, na přípravu se hrál slušný fotbal," doplnil. V průběhu zápasu stáhnul zraněného stopera Biška. "Podvrtl si kotník, nemělo by to být nic vážného. Raději jsme ho stáhli, aby byl připravený pro mistrovská utkání," uzavřel trenér.

Branky: 2., 90. Kacafírek, 46. Špičák. Rozhodčí: Pudil - Herda, Šťastný. ŽK: Skokan. Kutná Hora: Stoupa (46. J. Kubát) - Skokan, Franc, Schwarz, Tafel (67. Macháček) - Vácha, Wolf (46. M. Černohlávek), Šindelář (46. Šesták), Bora (46. Hačka) - F. Černohlávek (67. B. Pospíšil) - Křelina. Trenér Jan Holík. Suchdol: Hanuš - Dudla, Svoboda, Biško (28. Bereš), Kutil (63. Dastych) - Jirků (80. Šusta), Šusta (63. Chadraba), Michálek, Dastych (35. Böhm) - Chadraba (28. Špičák), Kacafírek. Trenér Vlastimil Chlád.