Do brány si půjčili basketbalistu Jiřího Dastycha a ten Neratovice vychytal

29. srpen 2010, 13:18
(aktualizováno: 29. srpen 2010, 13:19)

Kutná Hora - Ve čtvrtém kole krajského přeboru staršího dorostu přivítala domácí Sparta Kutná Hora doma v Lorci FK Neratovice - Byškovice. Kutnohorští si v tabulce přilepšili o tři body, i když soupeř byl ve druhém poločase i v deseti hodně nepříjemný.

K. Hora - Neratovice 2:1 (2:0)

Domácí začali zápas výborně a hned zkraje si připravili několik dobrých příležitostí. Tu největší asi Trpiškovský, který na bránu soupeře postupoval úplně sám, ale potom zakončil vedle. Neratovičtí se oklepali ve 21. min.: Po zaváhání obránce Bareše se míče zmocnil Gabčo, ale naštěstí pro Spartu v jasné gólovce mířil jen do tyče. První klíčový moment utkání přinesla 28. min.: Gólman Fidrant vyběhl až za hranici šestnáctky proti Výbornému, který sice zakončil jen do břevna, ale faul brankáře sudí potrestal červenou kartou. Následný trestný kop už řešil náhradní gólman Bureš, který si s ranou Trpišovského poradil. Ve 31. min. se domácí ale přece jen radovali: Přetažený míč na pravou stranu O. Nedvěd vrátil R. Menšíkovi, který už Bureše propálil - 1:0. Důležitou gólovou pojistku Kutnohorští přidali těsně před přestávkou: Na začátku akce stál přesnou přihrávkou za obranu už poněkolikáté B. Pospíšil a Výborný milimetrovým centrem posadil balón na hlavu volného Koubka - 2:0.

Ve 47. min. musel gólman Sparty Jiří Dastych sice nadvakrát likvidovat tutovku Gabča, více příležitostí ale měli i na začátku druhého dějství domácí. V 50. min. Trpiškovského únik zastavil brankář Bureš, v 55. min. Koubek vysunul Výborného, který posléze mířil jen do tyče. V 57. min. Lemaire hledal centrem Gabča v pokutovém území Sparty, ten ale naštěstí pro domácí nic nevymyslel. Neratovičtí se prosadili až v samotném závěru zápasu: V první minutě nastavení se Lemaire protáhl mezi čtyřmi obránci Kutné Hory do pokutového území a balón pověsil pod břevno - 2:1.

"Na první poločas se dalo koukat, škoda, že jsme ještě další šance nedali," litoval kutnorský trenér Bohuslav Šváb a navázal: "Ve druhé půli to vypadalo, že jsme hráli na údržbu. Tak to ale nebylo. V první půli se kluci poměrně vydali ze sil. Nevím, jestli nám chybělo v koncovce více štěstí a nebo klidu. Měli jsme dát na 3:0 a mohlo být rozhodnuto dříve." Výhru Bohuslav Šváb pochopitelně bere. "S Neratovicemi jsme většinou prohrávali, proto jsou tři body krásné," upozornil. Prekérku s brankáři ve starších dorostu trenér vyřešil angažováním Jiřího Dastycha. "Pomohl nám místní basketbalista a předvedl, že by v bráně klidně mohl zůstat," naznačil kouč. Většinu příležitostí připravil přesnými přihrávkami za obranu záložník Bohumil Pospíšil. "Ještě na něm pořád budu hledat chyby. Je choulostivý na hru dozadu. Někdy by měl být i v jiném prostoru. Ale na tom zapracujeme," slíbil Bohuslav Šváb.

"Domácí vyhráli asi zaslouženě," připustil neratovický trenér Slavoj Tichý. "My jsme prohráli, ale myslím, že s hlavou nahoře. Domácí měli štěstí," naznačil. Přitom i v deseti si Neratovice připravily některé zajímavé přiležitosti a kdyby skórovaly dříve, mohl se zápas vyvíjet jinak. "Šance jsme na to měli, remíza by asi byla spravedlivá, domácí ale vyhráli zaslouženě," zopakoval nakonec neratovický trenér.

Branky: 31. R. Menšík, 45. Koubek - 90.+1 Lemaire. Rozhodčí: Novotný - Michal, Dolejš. ŽK: O. Nedvěd, Trpišovský, Výborný - Lemaire, Lelek. ČK: 28. Fidrant (N). Kutná Hora: J. Dastych - Kraus, Bareš, Poklop, O. Nedvěd - L. Menšík (81. Jahoda), Koubek, B. Pospíšil, R. Menšík - Trpišovský (59. L. Fedor), Výborný (85. Jan Štefl). Trenér Bohuslav Šváb. Neratovice: Fidrant (od 29. minuty Bureš) - Šonský (46. Ryba), Vála, Volf, Lelek - Lemaire, Šimandl, Rubeš (46. Havel) - Šulc (29. Bureš), Gabčo (69. Toman). Trenér Slavoj Tichý.