Do Polep by mohl přjít útočník Jakub Frnoch z druholigového Mostu

8. únor 2012, 21:29
(aktualizováno: 8. únor 2012, 22:05)

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora ve stgředu dohráli zápas pátého kola zimního turnaje "O pohár starosty Města Kolína". A souboj na domácí umělé trávě se jim povedl, nakonec se radovali z vítězství 2:1. Do hry se zapojil i navrátilec do sestavy Jakub Vančura, který přišel právě z Polep.

Kutná Hora - Polepy 2:1 (0:0)

V prvním poločase byli hosté přece jen více aktivnější v koncovce, zejména Müller, jehož zřejmě největší příležitost ve 22. min. vytáhl gólman Šimon na rohový kop. I Sparta si ale vytvořila příležitosti, gól na noze měl ve 41. min. Auer po kombinaci Schwarze s Vančurou, ovšem kutnohorský hráč z jasné pozice netrefil bránu.

Auer si vše vynahradil v 50. min., kdy ho skvělým pasem za obranu vysunul Černohlávek a on pohotovou a krásnou ranou otevřel skóre - 1:0. Ani ne za dvě minuty další zmatek v polepské obraně potrestal Hanousek - 2:0. Hosté korigovali výsledek v 80. min., kdy Jarkuliš uvolnil Müllera, který parádní střelou snížil na 2:1.

Kutnohorští se museli obejít bez několika pracovně zaneprázdněných hráčů a zraněného Jiřího Luňáčka. "Ze soustředění si přivezl nataženou Achillovku, tak má naordinovaný čtrnáctidenní klid. Pokud bude vše tak, jak má, začne příští týden," uvedl kutnohorský trenér Radim Truksa. "První poločas byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Ve druhé půli jsme dali dva góly, byli i lepší a zápas zaslouženě vyhráli," shrnul zápas.

Po dlouhé době se v dresu Sparty objevil Jakub Vančura a hned v prvním duelu se ukázalo, že by mohla klapat jeho spolupráce s Antonínem Schwarzem. "V celé přípravě jsem spokojený se hrou všech ofenzivních hráčů, pravidelně se prosazují," zdůraznil kouč a dodal: "Dnes dal pěkný gól Auer, skóroval opět Hanousek. Spolupráce směrem dopředu je dobrá."

Také podle polepského kouče Radka Kulhánka byla první půle vyrovnaná. "Zápas měl i vyšší úroveň," všiml si a pokračoval: "Poločasové prostřídání bylo více znát na nás. I když vím, že Kutná Hora také nehrála úplně v plné sestavě, ale bohužel u nás se potvrdilo to, co za celý měsíc vidím: Pokud postavím dohromady všech pět mladých hráčů, z toho čtyři obránce, je situace v obranné fázi špatná."

V obraně Polep také chyběl František Suchánek, který je po operaci slepého střeva. "S ním hra obrany stojí a padá," zdůraznil Radek Kulhánek a dodal: "Do týdne by se snad měl vrátit. Ale i v našem složení z prvního poločasu se dá hrát."

Pokud vše vyjde, mohl by do Polep přijít útočník z druholigového Mostu. "O víkendu k nám přijde na zkoušku Jakub Frnoch," prozradil Radek Kulhánek.

Branky: 50. Auer, 52. Hanousek - 80. Müller. Rozhodčí: Pudil - Michal, Volf. Kutná Hora I. pol.: Šimon - O. Nedvěd, M. Tomíšek, Bareš, Kozel - M. Frejlach, Jak. Vančura, Černohlávek, Auer - A. Schwarz, Hanousek. Kutná Hora II. pol.: Vavřina - O. Tomíšek, M. Tomíšek, Bareš, Kozel - Hačka, Černohlávek, Jak. Vančura, Auer (67. M.Frejlach), Vodička, Hanousek(67. A. Schwarz). Trenér Radim Truksa. Polepy: Kopecký - O. Kodr (57. Luk. Křelina), Růžička, Kalivoda, St. Kodr - Müller, Paták (46. Vaňkát), Kmoch, Javorek (46. Karkoš) - Vojtíšek (64. Jarkuliš), Lib. Křelina. Trenér Radek Kulhánek.

[[Soutez? &soutez=71 &datum=2012-02-08 ]]

Výsledky 5. kola

Branky: 50. Auer, 52. Hanouek - 80. Müller.

Velim - Zásmuky 2:0  (0:0)
Branky: 70. Melechovský, 90. Psohlavec.

Čáslav B - Kolín 1:4  (0:1)
Branky: 80. Špičák - 38., 84. Štoček, 66. Mišák, 89. Puk.

Nymburk - Poděbrady 2:4 (1:1)
Branky: Šťastný, Nedorost - Rulc, Kohoutek, Poděbradský, Suchánek.

Pořadí střelců

12 branek: Štoček (Kolín)
5 branek: Špičák (Čáslav B), Hanousek (Kutná Hora)
4 branky: Vojtíšek (Polepy)
3 branky: Novotný (Kolín), Fořt Jan (Poděbrady), Kalivoda (Polepy), Schwarz (Kutná Hora), Čapek (Zásmuky).
2 branky: Maxa, Výborný (oba Čáslav B), Stejskal, Puk, Biško Jiří ( oba Kolín), Měchejř, Herzán, Kohoutek (všichni Poděbrady), Černohlávek, Luňáček, Auer (všichni K. Hora), Jarkuliš, Javorek, Müller (všichni Polepy), Vaněk (Zásmuky), Teplý (Velim).
1 branka: Váňa, Horyna, Král (všichni Čáslav B), Sobotka (Zásmuky), Billý, Brtna, Fořt Jiří, Rulc, Poděbradský, Suchánek (všichni Poděbrady), Ott, Novotný Michal, Čejka, Mikluščák, Bobek, Šťastný, Nedorost (všichni Nymburk), Suchánek, Kmoch, Kodr Ondřej (všichni Polepy), Michálek, Mišák (oba Kolín), Hačka, Vodička, Šimon, Filinec, Mach, Růžička (všichni Kutná Hora), Volavka, Wolf, Vácha, Urban, Snop, Melechovský, Psohlavec (všichni Velim).