Do Vonoklas odjely fotbalistky FK Uhlířské Janovice pouze s deseti hráčkami

4. říjen 2010, 23:39
(aktualizováno: 4. říjen 2010, 23:39)

Vonoklasy - Pouze deset jmen čítala sestava fotbalistek FK Uhlířské Janovice při dalším utkání 3. ligy ve Vonoklasech. O třech bodech pro domácí rozhodla střelecky produktivní M. Lodeová, stabilně působící ve druholigovém celku FK Rakovník.

Vonoklasy - U. Janovice 3:2 (0:0)

Kdyby uhlířky v průběhu prvního poločasu proměnily alespoň některou ze svých šancí, nemuselo se jít do kabin za bezbrankového stavu. V úvodních minutách ztroskotala na H. Vacíkové středem obrany procházející M. Bílková, nedlouho poté to měla hostující útočnice tzv. na dlouhou nohu po standardní situaci rozehranou M. Makalovou. Po střele K. Přibylová mířící do náruče K. Veselé na druhé straně pokračovaly uhlířky v zahazování šancí. Důrazem razící si cestu R. Melcherová byla zastavena M. Sladkou, po rohovém kopu a následném přiťuknututí Míši Beranové v dobré pozici pouze nad bránu pálila Petra Hromádková. Po nahrávce za obranu z kopačky Niki Koudelkové postupovala sama M. Bílková na H. Vacíkovou. Skóre se neměnilo ani v tomto případě, míč skončil vedle levé tyče z venkovní strany. Ještě před odchodem do kabin mohly nulu na svém kontě změnit i hráčky Vonoklas. Před M. Tvrdou zasáhla K.Veselá, na rohový kop M. Lodeové nedosáhla nepokryté jak J., ani L. Birošíková.

Na počátku druhého poločasu po standardní situaci M. Makalové neudržela H. Vacíková míč ve svých rukavicích, který za její záda dopravila dorážející M. Bílková – 0:1. Z vedení se však uhlířky neradovaly dlouho, individuálníma chybama dopomohly domácím hráčkám k obratu. Po faulu H. Černé na střídající D. Hegarovou proměnila pokutový kop M. Lodeová - 1:1. Posila z druholigového Rakovníka ožila, po dalším jejím zakončení z levé strany se vyznamenala K. Veselá. Zanedlouho však přišla ztráta míče M. Bílkové na půlící čáře, J. Birošíková jej předala M. Lodeové, která jej podél K. Veselé poslala za její záda - 2:1. Blízko vyrovnání byla M. Bílková po standardní situaci rozehranou M. Makalovou, mířila však jen vedle domácí svatyně. V 80. min se míč přece jen třepotal v síti za zády H. Vacíkové. Tam jej poslala po rohovém kopu M. Bílkové za pomoci teči bráních hráček M. Syrovátková - 2:2. Po stejné standardní situaci v 86. min a sklepnutí N. Koudelkové pálila tvrdě, bohužel nad bránu M. Beranová. Dělbu bodů nepřipustila M. Lodeová. Po standardní situaci v jejím provedení byla u levé tyče včas K. Veselá, která po svém zákroku  zůstala na chvíli otřesena. Následný rohový kop uhlířky odvrátily, opětovný nákop "polo centr - polo střela" z kopačky M. Lodeové zapadl přesně ke vzdálenější tyči - 3:2.

"Možná je to nespravedlivé, 2:2 by bylo asi spravedlivějších," jakoby soucítil z poraženými uhlířkami domácí lodivod Václav Sladký. K výkonu domácích spokojeně dodal: "Jsme stále relativně v  počátcích, hrajeme druhý rok, už jsme konečně chtěli vyhrát." Velkou oporou celku Vonoklas byla autorka hattricku M. Lodeová, v domácím dresu na tzv. střídavý start, jinak působící v druholigovém Rakovníku. "Kromě střelkyně bych pochválil, i přes chybičky vedoucích k inkasovaným gólům, hru obranné řady," doplnil kouč, který velký rozdíl viděl v obou poločasech. "V první půli bylo dosti nepřesností, po přestávce byl k vidění daleko lepší fotbal a také padaly branky." Domácí hráčky měly celý zápas převahu jedné hráčky, což pro ně až takovou výhodou nebylo. "Myslím si, že to vyplývá z naší nezkušenosti. Zbytečně moc lidí na hřišti odpočívá, spoléhají se na to, že to ostatní nějak uhrají, s tím se musíme ještě popasovat." Do druhé poloviny podzimní části mistrovské sezóny stanovil Václav Sladký jasný cíl. „V každém ze zbývajících utkáních chceme bodovat."

Žádost o pohled na utkání bohužel nebyla Maruškou Bílkovou, kapitánkou uhlířek, vyslyšena. V úterý 5. října 2010 přivítají uhlířky od 16 hod v dohrávce čtvrtého kola hráčky z Mělníka. Fanoušci jsou srdečně zváni.

Branky: Lodeová 3 (jednou pok. kop), - Bílková, Syrovátková. Rozhodčí: Ivo Polák - Orálek, Mach. Vonoklasy: H. Vacíková - K. Dragulová (90. T. Winterová), A. Koníčková (73. K. Volfová), M. Sladká, J. Birošíková - M. Tvrdá (46. B. Justiánová), L. Birošíková, K. Přibylová, M. Cimlerová - M. Lodeová, A. Šulíková (46. D. Hegarová). U. Janovice: K. Veselá - V. Němcová, M. Makalová, M. Syrovátková, H. Černá - P. Hromádková, R. Melcherová, N. Koudelková, M. Beranová - M. Bílková.