Dočkali se prvního jarního vítězství

18. duben 2010, 21:14

Kutná Hora - Mladší žáci Sparty ČKD konečně zahráli podle představ trenérů a v utkání krajského přeboru porazili fotbalisty Pšovky Mělník.

K. Hora - Mělník 3:1 (1:1)

Začátek byl vzájemnou oťukávanou ve středu hřiště. Výjimkou byl přímý kop ze 7. min., kdy Kraus našel před brankou Škrobáka a ten lobem přestřelil. Poté měl dvě šance Brůža, ovšem hostující bek a gólman byli proti, a šance zneškodnili. Nejhezčí akci prvního poločasu předvedli domácí ve 23. min., kdy Kraus zakombinoval s Brůžou a ten poslal do brejku Piskače. Ten ovšem místo technické střely podél brankáře volil neúspěšnou tvrdou ránu. Hned ve 25. min. zahrával přímý kop po faulu na Brůžu Škrobák a nemýlil se 1:0.

Radost domácím nevydržela moc dlouho, protože krátce po rozehrání měli hosté možnost přímého kopu a neobsazený hráč vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas byl jednoznačnou záležitostí Kutnohorských. Ovšem vstřelit branku byl dlouhou dobu problém. Několik šancí a z nich pramenících střeleckých pokusů Jenčíka, Míči, bratrů Štěpánkových, Krause, Piskače, Brůži k brance nevedly a nebo se hosté ubránili za cenu odvrácení hry na roh. Z těchto situací vznikaly zase nové a nové závary, které si říkaly o branku. A tak se na branku čekalo až do 53. min., kdy se ve vápně krásně uvolnil Jenčík a zvýšil na 2:1. Dvě minuty nato se po rohu dostal k odraženému balónu Míča a krásnou střelou zvýšil na 3:1. V samém závěru ještě zahrával přímý kop Brůža a blízko ke vstřelení branky byl Lodinský, ovšem jeho hlavička šla těsně nad. Po závěrečném hvizdu si už kluci mohli pokřikem vítězů vychutnat jarní první vítězství.

Slovo trenérů Jenčíka a Krause: "Ačkoliv to na hřišti ve druhé půli vypadalo jako hra kočky s myší, výhra se nakonec nerodila lehce. Jsme rádi, že si kluci tento týden nechali na jednom tréninku tematicky vysvětlit a hlavně připomenout kombinační hru. Dnes sami viděli, že když se chce, tak fotbal hrát umí.Nebudeme z dnešní výhry dělat velkolepé závěry. Na to je příliš brzy. Pokud ale tento výkon předvedou v nadcházejícím derby s Kolínem, můžeme bodovat i tam. Vše je jen na nich, na jejich přístupu a odhodlání sáhnout si na dno sil a prostě makat, jako dnes, hlavně ve druhém poločase."

Branky K. Hory: Škrobák, Jenčík, Míča. K. Hora: Jeřábek - Turkovský, Štěpánek Marek, Kraus, Jenčík, Piskač (44. Lodinský), Brůža, Martin Štěpánek (44. Černý), Míča, Škrobák, Suchomel (31. Puchoň).