Předměstské derby skončilo po remíze 1:1 dělbou bodů

30. srpen 2010, 17:29
(aktualizováno: 30. srpen 2010, 17:31)

Sedlec - Ve druhém kole okresního přeboru bylo na programu derby mezi Viktorií Sedlec a Spartou Kutná Hora B. Na úvod sezóny se oběma kutnohorským týmům nedařilo: TJ Viktoria Sedlec si přivezla ze Sázavy porážku 0:3, sparťanská rezerva sice prohrála na svém hříšti s Malešovem 1:2, ale po kontumaci 3:0 nakonec brala všechny body.

Sedlec - K. Hora B 1:1 (1:0)

Trenéru Luboši Votavovi chyběli Pavlík, J. Poul, Reichert a brankář Z. Tvrdý ml.  K dispozici naopak byli Kořínek, Hvězda, Hyka a nová akvizice útočník Martin Volenec. Sparťanská rezerva postrádala Trnku, Lebedu, M. Kratochvíla a brankáře Stoupu.

V prvním poločase Viktoriáni hrozili trestnými kopy a kombinační hrou, ale před vápnem jim chyběla finální přihrávka. Naopak hosté po zisku míče stříleli ze střední vzdálenosti na brankáře Michala Šilhána. První vážnou šanci měli hosté již v 9. min. po autovém vhazování z pravé strany. Záložník Jaroslav Kratochvíl zazvonil na pravou tyčku domácí branky gólmana Šilhána. Pro změnu na druhé straně ve 12. min. Hvězdův trestný kop z 30 metrů skončil v náruči brankáře Vladimíra Vavřiny. Viktoria Sedlec odpověděla rychlou kombinací po zemi. V 16. min. Spáčil oslovil přihrávkou na pravé straně záložníka Jana Vavřinu, ten však pálil jen do boční sítě hostů. O minutu později motor sparťanské záložní řady Jaroslav Kratochvíl střílel ze střední vzdálenosti. Jeho pokus z 20 metrů letěl vysoko nad domácí sedleckou brankou. Podobně střílel ze střední vzdálenosti i ve 22. min. útočník Vodička. Prozatím gólmana Šilhána z velké dálky nepřekonal. První branku zápasu vstřelil útočník Jelínek. Ve 23. min. Jan Vavřina hodil aut na Volence, který vrátil zpět Vavřinovi a ten přiťuknul Spáčilovi. Spáčilův centr z pravé strany na zadní tyč vrátil záložník Mrštík do malého vápna a Jelínek uklidil do prázdné sparťanské brány - 1:0. Sparťanská defenzíva byla potrestána gólem za nedůslednost v obraně. Viktoria Sedlec vstřelila první gól v sezóně po 113 minutách. Po půlhodině hry začalo pršet. Přibylo hodně osobních soubojů, při kterých hrozilo zranění hráčů. Ke konci prvního poločasu záložní řada Sparty přehrávala ve středu hřiště Viktorii Sedlec. Ve 42. min. se neujala Hullmanova přizemní střela z levé strany velkého vápna, kterou vyslal na sedleckého gólmana. Poločas tak skončil 1:0. domácí.

Ihned po změně stran sedlecká obrana dostala varování, protože se do velké příležitosti dostal záložník Fajfr. A to v 52. min, když si na Kopeckého roh z pravé strany naskočil Fajfr, ale hlavičkoval jen do prostřed brány, kde stál připravený gólman Šilhán. V 55. min. Sparta vyrovnala na 1:1. Po centru obránce Švába a závaru před sedleckou brankou se odražený míč ve vápně dostal k Vodičkovi, který střelou do šibenice překonal brankáře Šílhána. Po vyrovnávacím gólu se hosté stáhli před svoji branku a vyráželi do brejků. Obě mužstva využívala křídelní prostory. Pro domácí byla 70. minuta zlomovým okamžikem celého zápasu. Petr Mrštík udělal průvan ve sparťanské obraně, když se po levé straně prosadil přes tři protihráče a přihrál do vápna střídajícímu Lukáši Tvrdému, který skluzem netrefil prázdnou bránu V. Vavřiny! O devět minut později Vladimír Vavřina vyrazil robinzonádou na roh Hvězdův trestný kop ze středu hřiště. V závěru zápasu Sparta odmítla výhru. V 85. min. hosté přešli do přečíslení, střídající Janoušek ukvapeně vystřelil z velkého vápna místo toho, aby běžel sám na brankáře Šilhána. Proto obě mužstva brala po bodu, protože derby skončilo 1:1.

Branky: 9. Jelínek - 55. Vodička. Rozhodčí: Petr Dolejš. ŽK: Kořínek - T. Pospíšil, Vodička. Sedlec: Šilhán - M. Poul, Kožnar, Kořínek, Hvězda - Jan Vavřina (90.+2 Hyka), Jak. Spáčil, Zdychynec (62. L. Tvrdý), Petr Mrštík - Jelínek (74. Stolín), Volenec. Trenér Luboš Votava. K. Hora  B: Vl. Vavřina - Kácovský (48. Fedor), T. Pospíšil, B. Šváb, F. Nedvěd - Kopecký, Jak. Fajfr, J. Kratochvíl, Rumpli (67- Brant) - Vodička, Hulman (74. Janoušek). Trenér Ladislav David.