Mladší dorostenci Kutné Hory doplatili na svou pasivitu, vyhrály Neratovice

1. září 2010, 13:34
(aktualizováno: 1. září 2010, 13:35)

Kutná Hora - Mladší dorostenci Sparty Kutná Hora sehráli další mistrovské utkání v rámci krajského přeboru.

Kutná Hora - Neratovice 2:5 (0:3)

"Za velmi špatný výkon v prvním poločase jsme si "bůra" zasloužili," přiznali trenéři Kutné Hory. Od úvodu utkání byli domácí příliš pasivní a navíc nedůrazní, což soupeř potrestal hned v 7.  minutě 0:1, když na malém vápně bez problému otočil hostující útočník kolem Hampla a gólman Rezler, který musel opět v brance zaskočit za nemocného Drtinu, neměl šanci. Další šance soupeře přišla o pět minut později, ale hostující útočník sám na malém vápně naštěstí ne příliš důrazně hlavičkoval do náruče připraveného Rezlera. Druhý góĺ hostí přišel ve 30. minutě. Střela po zemi ne příliš prudká padá na vrub Rezlera, který špatně odhadl směr a pouze kontroloval míč v domnění, že jde vedle. Ten ovšem zapadl přesně za jeho levou tyč. Sparta poprvé vážně ohrozila hostujícího gólmana až ve 36. minutě, kdy se do slibné pozice dostal Hájek. Bohužel neproměnil a z následného protiútoku nás hosté opět ztrestali. Situace jako přes kopírák první branky. Útočník Neratovic zády k brance na malém vápně. Otočka a gól. Nedůrazný Hampl a Wasserbauer nikde.

Do druhé půle Kutnohorští nastoupili daleko lépe. Za Pudila, který neměl svůj den přišel Filo. O pět minut později ještě Pašiak za Michálka a hra se minimálně vyrovnala, přišly i šance a góly. Po pěkném průniku Hájka z levé strany měla přijít branka, ale ten místo přihrávky volil pouze slabé zakončení do náruče gólmana. Domácí získali daleko více půdu pod nohama. Po faulu na Křížka, viděl obránce hostů červenou kartu. Přesilovku si dlouho neužili, protože se nechal hloupě vyloučit za strčení do soupeře Wasserbauer. V 69. minutě přišlo snížení, když střelu Kruliše dorazil Hájek na 1:3. Bohužel o dvě minuty později Sparta opět inkasovala, když z levé strany prosřelil hráč hostů Rezlera na 1:4. Další domácí šanci bohužel neproměnil Kruliš. V samostatném nájezdu na gólmana zaváhal a obránce hostí už ho zakončit nenechal. 78. minuta podobná situace jako při čtvrté brance. Střelu z levé strany tentokrát Rezler vyráží, bohužel přímo na kopačku hostujícího hráče, který neměl problém se zakončením. V samotném závěru se nám podařilo ještě snížit, když se k odraženému balonu dostal Pašiak a s přehledem z hranice velkého vápna prostřelil gólmana.

"Bohužel v dalším utkání v Kunicích budeme sestavu opět lepit. K červenému Wasserbauerovi nemůžeme počítat s Křížkem, který si v utkání natáhl vazy v rameni a bude několik týdnů chybět. Doufejme, že se uzdraví gólman Drtina," uzavřel zápas trenér Roman Výborný.

Branky K. Hory: 69. Hájek, 80. Pašiak. ŽK K. Hory: Menšík. ČK K. Hory: Wasserbauer. Kutná Hora: Rezler - Pudil (41. Filo), Wasserbauer, Slabý, Hampl - Michálek (46. Pašiak), Menšík, Šesták, Křížek - Hájek, Kruliš.