Doma byly uhlířky téměř stoprocentní, venku měly problém se sestavou

15. listopad 2010, 20:54
(aktualizováno: 15. listopad 2010, 20:54)

Uhlířské Janovice - Poslední říjnový den odehrály fotbalistky FK Uhlířské Janovice závěrečný třetiligový mistrovský zápas podzimní části III. ligy sezony 2010/2011. V celkem devíti utkáních zaznamenaly čtyři vítězství, tři remízy a dvě porážky, čímž se zařadily zatím na čtvrté místo se ziskem patnácti bodů při skóre 14:17.

(Nahoře zleva): L. Prnková, N. Koudelková, M. Beranová, M. Makalová, V. Němcová, K. Baranovičová, L. Vondráčková, H. Černá, M. Syrovátková, Z. Vedralová, fanynka M. Vedralová. (Dole zleva): M. Bílková, R. Melcherová, P. Hromádková, S. Vejvodová, K. Veselá, fanoušek J. Kmoch.

Spolu s Dubicí, Všestudy, Mnichovým Hradištěm a Kutnou Horou vytvořily vyrovnaný střed, kdy rozdíl mezi druhým a šestým celkem jsou v průběžné tabulce pouhé dva body.

V domácím prostředí uhlířky hořkost porážky nepoznaly. Poté, co postupně třikrát plně bodovaly (Dubice 1:0, Mělník 3:1, Jestřabí Lhota 4:0), došlo k jediné ztrátě za remízu 1:1 se Všestudy. V tomto utkání se na uhlířky usmálo i štěstí, když vyrovnaly ve druhé minutě nastavení z pokutového kopu. Celkový zisk - deseti bodů při skóre 9:2.

V pěti utkáních na hříštích soupeřek bilance již tak příznivá nebyla - jedno vítězství (1:0 s Poděbrady), dvě remízy (1:1 s Mnichovým Hradištěm a Kutnou Horou) a dvě porážky (2:3 ve Vonoklasech a debakl 0:10 v Dolních Měcholupech) znamenaly zisk pěti bodů při skóre 5:15. Uhlířkám se nepovedly poslední minuty dvou duelů, ve Vonoklasech a v Mnichově Hradišti, kdy po inkasované brance přišly o jeden, resp. tři body, v Mnichově Hradišti v průběhu zápasu navíc i o jednu z tahounek týmu, zranivší se a do konce podzimu již nenastoupivší Zuzanou Vedralovou. V zápasech na hřištích soupeřů se uhlířky bohužel potýkaly i se sestavou - v Poděbradech hrály první poločas pouze s deseti hráčkami, ve Vonoklasech dokonce celých devadesát minut.

V dresu Uhlířských Janovic se během podzimu vystřídalo celkem sedmnáct hráček. Z nich kvartet M. Bílková, R. Melcherová, M. Syrovátková, K. Veselá (řazeno abecedně) odehrál všech 810 minut (dále N. Koudelková 785 min, M. Makalová 675 min, H. Černá 644 min, V. Němcová 630 min, K. Baranovičová 495 min, L. Prnková 485 min, S. Vejvodová 458 min, M. Beranová 361 min, P. Hromádková 347 min, L. Vondráčková 250 min, Z. Vedralová 242 min, N. Vinická 135 min, K. Kožnerová 28 min).

Střeleckým tabulkám vévodila Maruška Bílková, autorka šesti gólů (dvakrát z pokutového kopu), dva přesné zásahy přidaly K. Baranovičová a R. Melcherová, po jednom gólu si připsaly N. Koudelková, nestárnoucí M. Syrovátková, Z. Vedralová a N. Vinická. Všech devět zápasů jistila uhlířkám záda na brankové čáře K. Veselá. Pod průměr 1,89 obdrženého gólu na zápas se podepsal hlavně debakl v Dolních Měcholupech, naopak v duelech s Poděbrady, Dubicí a Jestřabí Lhotou udržela čisté konto.

Po zimní přestávce zahájí uhlířky odvetné duely v termínu 2. - 3. dubna 2011.