Doma se uhlířkám střelecky daří

26. duben 2010, 22:19

Uhlířské Janovice - V dalším utkání třetí ligy přivítaly fotbalistky FK Uhlířské Janovice na svém hřišti soupeřky z Mělníka. Hostujcímu celku sice patří poslední příčka v průběžné tabulce, avšak sebevědomí si pozvedl premiérovým vítězstvím v soutěži v minulém kole v duelu s Kutnou Horou.

U. Janovice - Mělník 9:0 (6:0)

Podobně jako při prvním jarním domácím utkání s Poděbrady bylo i v duelu s Mělníkem prvních patnáct minut gólově plodných a určily další ráz zápasu. Při zakončení Z. Vedralové, resp. L. Prnkové dokázala ještě V. Miřatská zasáhnout, avšak v 8. min poprvé kapitulovala, když cestu za hattrickem zahájila M. Bílková – 1:0. O chvíli později po přetlačované S. Vejvodové s M. Šrámkovou stála na správném místě ve správný čas L. Prnková – 2:0, s gólovou nahrávku Z. Vedralové ve 13. min. nepohrdla M. Bílková – 3:0. Střelecký prach uhlířkám nevyschl ani v následujících minutách. Ve 23. min. si čárku do "kanadského bodování" připsaly nahrávající M. Syrovátková a nejprve do tyče střílející a poté do sítě dorážející K. Baranovičová – 4:0. Když si Z. Vedralová narazila míč s M. Bílkovou a upravila na 5:0, vypadalo to z pohledu hráček Mělníka na pořádný debakl. I přes další možnosti se do přestávky však skóre měnilo již pouze v jednom případě. Povedenou střelu Z. Vedralové ze střední vzdálenosti zneškodnila V. Miřatská, po nahrávce M. Makalové při pokusu o přelobování vyběhnuvší V. Miřatské skončil míč z kopačky Z. Vedralové nad hostující svatyní, po rozehrání rohového kopu hlavičkovala těsně vedle M. Syrovátková, po náběhu středem pokutového území mířila těsně mimo tři tyče Z. Vedralová, po dalším rohu opět o pověstný kousek vedle hlavičkovala M. Syrovátková. Ve 40. min. neudržela V. Miřatská míč ve svých rukavicích po zakončení Z. Vedralové, čehož využila dorážející S. Vejvodová – 6:0. Snad jediný náznak útočné aktivity předvedly hostující hráčky krátce před odchodem do kabin. Výpad B. Vojtěchové s L. Zárybnickou ml. zastavila M. Makalová ve spolupráci s K. Veselou.

Hodně podobný obrázek byl k vidění i po přestávce. Možnostmi k navýšení skóre pohrdly Z. Vedralová a střídající R. Melecherová, obě ve dvou případech. Po žlutém faulu B. Mikešové na pronikající M. Bílkovou sama faulovaná zahrávala standardní situaci, po které musela ukazovat své umění V .Miřatská. První gólový zápis druhého poločasu měla na svědomí Z. Vedralová: Převzala "kolmici" od N. Koudelkové a po hokejovém blafáku rozvlnila síť – 7:0. V 60. min. Z. Vedralová předložila míč M. Bílkové, avšak gólovou radost překazilo ofsajdové postavení domácí útočnice. O šest minut si obě hráčky spolupráci zopakovaly a tentokrát již bylo vše dle pravidel – 8:0. Ještě blíže dvoucifernému výsledku mohly být uhlířky v 78. min., kdy po nahrávce M. Beranové skórovala R. Melcherová, avšak v utkání podruhé se jednalo o "ofsajdový", čili neuznaný gól. Uhlířky dál dobývaly svatyni Mělníka – Z. Vedralová zakončovala těsně vedle, střelu N. Koudelkové vytěsnila V. Miřatská na rohový kop, na hostující golmanku nevyzrála ani Z. Vedralová při individuálním postupu v 84. min. Po české uličce v podání K. Baranovičové minula prostor vymezený třemi tyčemi M. Beranová, stejně se vedlo i tzv. šajtlí střílející Z. Vedralové. V 86. min. se zapsala do historie utkání přesně zakončující V. Němcová – 9:0. Na diváky očekávanou "desítku" už nedošlo. Po pro soupeřky překvapující otočce K. Baranovičové v pokutovém území se míč odrazil od pravé tyče zpět do hřiště. V poslední možnosti místo zakončení zvolila R. Melcherová nahrávku směrem k M. Beranové, bohužel do ofsajdového postavení.

"Budu se opakovat, hodnocení bude skoro stejné jako po utkání s Poděbrady," vzpomněla podobný průběh zápasu (pozn. 7:0) domácí Maruška Bílková a dodala: "Od prvních minut jsme dominovaly." I když brankový rozdíl byl značný, ještě několik možností zůstalo nevyužito. "Stále nás trápí koncovka, počet gólů neodpovídá vytvořeným šancím," našla i kritická slova Maruška Bílková, která dala svým spoluhráčkám jednu radu: "Je potřeba větší klid, přehled v koncovce." Kromě tzv. tradičních střelkyň M. Bílkové a Z. Vedralové se prosadily i hráčky, jejichž střelecký účet zatím není moc bohatý. "Jsem spokojená, že se na gólech podílely i hráčky, které se jindy neprosazují," pochvalovala si M. Bílková, která na závěr dodala: "S výkonem holek jsem spokojená."

"Dnes jsme doplatily na marodku, přijely jsme v oslabené sestavě," shrnula velmi krátce utkání mělnická L. Zárybnická st.

Ostatní výsledky 12. kola: M. Hradiště – Poděbrady 5:1, Vonoklasy – Dubice 0:1, Kutná Hora – Liberec B 1:4.

K dalšímu utkání uhlířky pojedou v neděli do Krásné Studánky, kde se od 10.15 hod střetnou s celkem Liberec B.

U. Janovice: K. Veselá - N. Koudelková, M. Makalová, M. Syrovátková, H. Černá - V. Němcová, Z. Vedralová, K. Baranovičová, L. Prnková (66. L. Vondráčková) – S. Vejvodová (46. R. Melcherová), M. Bílková (66. M. Beranová). Mělník: V. Miřatská – M. Šrámková, M. Bártová, L. Zárybnická st. (46. P. Kučerová), B. Mikešová – J. Skřivánková, K. Platková, L. Kadlecová, Sv. Gregrová – B. Vojtěchová, L. Zárybnická ml.