Domácí Čáslav posadil do sedla pětiminutový kolaps starších dorostenců Sparty!

19. listopad 2013, 15:49
(aktualizováno: 19. listopad 2013, 20:40)

Čáslav - Krajský přebor starších dorostenců sice o víkendu skončil, zbývalo ale dohrát jedno odložené utkání: Na atletickém stadionu ve Vodrantech proti sobě nastoupili dva zástupci Kutnohorska a tabulkoví sousedé: FK Čáslav vyzval Spartu Kutná Hora.

Čáslav - Kutná Hora 3:1 (0:1)

Bojovný první poločas příliš šancí ani pohledného fotbalu nanebídl. O tvoření hry se snažili přece jen trochu živější domácí, ovšem brankáře Karbana ohrozil pořádně jen  Kokeš, jehož ránu gólman vytáhl na roh. O první gól se tak postarala Sparta po nenápadné akci u postranní čáry: Po autovém vhazování Antoš posunul  míč úplně volného Michálkovi, proti kterému měl brankář Kovařík pramalou šanci - 0:1.

Ve druhém poločase oba celky tempo přece jen zvýšily. V 51. min. Šestákova tvrdá rána těsně minula čáslavskou bránu, na druhé straně v 55. min. D. Zoufalý viděl nabíhajícího Rolence, který ale míč do brány usměrnit nedokázal. V 60. min. Lindner nakopnul míč na polovinu domácích, Antoš se probil středem obrany, jenže pak trefil jen nohy gólmana Kovaříka. O výsledku zápasy rozhodla "třígólová" pětiminutovka Čáslavi: Nejprve Bilinkiewiczův trestný kop do malého vápna tečoval do sítě Rolenec, v 75. min. Karbanovi vypadl lehký trestný kop Bilinkiewicze a Toman jeho zaváhání nekompromisně potrestal - 2:1. Aby toho nebylo pro Spartu málo, vyškrábl Karban z brány centr vlastního hráče, ale Kokeš ho následně prostřelil - 3:1. Kutnohorští se tlačili před branku soupeře, Kovařík ale zlikvidoval pokusy Šestáka i Michálka, v 84. min. vytáhl na břevno i hlavičku Antoše po rohovém kopu. Těsně před koncem zápasu se mohl do listiny střelců zapsat i střídající Šindelář, jehož trestný kop Karban vytěsnil na břevno a roh.

"Myslím, že to z naší strany bylo zasloužené vítězství. Ve druhém poločase jsme podali zlepšený výkon a byli lepší na míči," zhodnotil zápas čáslavský trenér Radek Dobrý.

Zdeňka Vrubela zklamal přístup kutnohorských hráčů k zápasu. "Byl to nepěkný fotbal na těžkém terénu. Měli jsme hrát na umělé trávě," upozornil a pokračoval: "Vyhrál šťastnější tým s bojovnějším srdcem. Soupeři gratulujeme, na jaře mu máme co vracet."

Branky: 71. Rolenec, 75. Toman, 76. Kokeš - 39. Michálek. Rozhodčí: J. Koleček - Holý, Herda. ŽK: Kruliš, Krombholz, Pudil (všichni KH). Čáslav: Kovařík - Macháček, Ronovský, Toman, Veselý - Vaingát (46. Kratochvíl), Jelínek, Bilinkiewicz, D. Zoufalý (55. Malina) - A. Kokeš, Rolenec (85. Jak. Šindelář). Trenér Radek Dobrý. Kutná Hora: Karban - Hanousek, Kruliš, Krombholz, Pudil - Michálek, Hájek, Lindner, Matějka - Antoš, Šesták. Mužstvo vedl Zdeněk Vrubel.