Domácímu Slavoji pomohly po přestávce hlavně standardní situace

27. duben 2019, 21:00

Vrdy - Fotbalisté Slavoje Vrdy v jarní části I. B třídy, skupina C sehráli zatím tři domácí zápasy, z toho ve dvou derby nadělili dohromady Sázavě a Zruči n. S. jedenáct gólů. V sobotním třetím jarním derby přivítali FC Bílé Podolí:

Vrdy - B. Podolí 3:1 (0:0)

Do první velké šance se v 11. minutě dostal domácí T. Petr, ovšem mířil jen do gólmana. Hosté byli blízko vstřelené brance ve 30. min., kdy roh L. Štočka ml. prolétl malým vápnem, ovšem na míč metr před bránou Jelínek nedosáhl. O chvíli později Jelínek centrem z pravé strany našel před bránou volného T. Švadlenku, ovšem toho zastavil praporek rozhodčího signalizující ofsajd.

Branky tak začaly padat až po změně stran. V 54. min. domácí zahrávali trestný kop zpoza vápna a na lehce tečovanou ránu T. Petra do protipohybu byl gólman Dastych krátký - 1:0. Pojišťující gól Slavoj přidal v 64. min. z pokutového kopu po faulu brankáře Dastycha na Mil. Tomíška a v 76. min. to už bylo 3:0, když T. Petr pronikl do šestnáctky, jeho střelu gólman Dastych stihl vyrazil, ovšem bohužel pro něj pouze k Nesládkovi - 3:0. Branku domácích Podolští pořádně ohrozili až v samotném závěru, když nejprve ránu T. Švadlenky z velkého úhlu gólman M. Šindelář srazil na tyč a definitivní tečku za zápasem udělal Jos. Fejfar, který z penalty korigoval na konečných 3:1.

"Jsem rád, že jsme domácí zápas zvládli. I když to bylo vyhecované derby," oddechl si trenér Slavoje Vrdy David Plašil. "Fotbalu tam moc nebylo," dodal a pokračoval: "V prvním poločase to bylo na šance 2:1, Tomáš Petr šel ze strany dvakrát sám, hosté tam měli pološanci, kdy asistent zamával ofsajd. Ve druhém poločase jsme to zlomili více vůlí, také nám přálo štěstí a náhoda. Jsem rád za výsledek."

"Náš výkon dobrý opravdu nebyl, Vrdům musím pogratulovat," konstatoval trenér FC Bílé Podolí Bohuslav Šváb. "V prvním poločase jsme viděli, že na nás leží deka a že zápas bude o prvním gólu," upozornil a navázal: "Věděli jsme, že když dostaneme první gól, bude to špatné. Musím ocenit bojovný výkon domácích, ale nelíbí se mi ve fotbalové takové věci, že nám chce někdo pořád něco vracet. To je špatné. Na časomíře o pět minut zkrácený zápas je pro mě nejvyšší vrchol drzosti, co si tady dovolí pořadatelé."

Branky: 54. T. Petr, 64. pok. kop, 76. Nesládek - 90. pok. kop Jos. Fejfar. Rozhodčí: Glogar - Paukner, Šesták. ŽK: M. Rejthárek - Jos. Fejfar. Diváků: 304. Vrdy: M. Šindlář - Havránek, Mil. Tomíšek, L. Petr, J. Růžička - Víšek (76. Vavřina), P. Růžička, M. Rejthárek, V. Plašil (70. J. Šindelář), T. Petr (86. Šolta) - Nesládek (81. Tomek). Trenér David Plašil. B. Podolí: Dastych - R. Toman ml., L. Toman, Šálený, Jan Spáčil - L. Štoček ml. (70. Kupka), Pulkert, Jos. Fejfar, Weinlich (80. Kubát) - T. Švadlenka, Jelínek. Trenér Bohuslav Šváb.