Dorostenci v závěru soutěže rozdrtili soupeře a potvrdili první místo v tabulce

3. květen 2013, 17:23
(aktualizováno: 3. květen 2013, 17:23)

Kralupy nad Vltavou - Dorostenci florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora v neděli sehráli poslední dva zápasy sezony. Dvěma jasnými výhrami podpořili svoji dominaci v celém ročníku soutěže a zaslouženě obsadili první místo PH+SČ ligy dorostenců.

SKP Olympia Kutná Hora - FBŠ Bohemians C 17:4 (7:1, 3:1, 7:2)
V prvním utkání se hráči Olympie utkali s týmem FBŠ Bohemians C. Hned od začátku měli hráči SKP hru naprosto pod kontrolou. Svého soupeře prakticky nepustili k ničemu a vstřelení gólu bylo jen otázkou času. Na branku se nečekalo ani nijak dlouho. Poprvé se podařilo skórovat v čase 0:46 Martínkovi. Na to však v čase 1:03 dokázali hráči Pražského celku odpovědět a vyrovnali na 1:1. To však bylo vše, k čemu se v této třetině dostali. Naprostá dominance v první třetině pokračovala za vlády SKP, když se dokázali postupně trefit Martínek, Kareš, Schwarz J. a Schwarz O. Druhá třetina byla v porovnání s tou první o něco slabší. Hráči Bohemians začali hrát od zadu s uzavřenou obranou. V průběhu druhé minuty se opět navyšovalo. A hráči SKP přidali ještě dvě branky. Na to se povedlo soupeři ještě odpovědět, kdy provedl pouze kosmetickou úpravu skóre. V této třetině se prosadili Vokřál, Schwarz O. a Kareš. Ve třetí třetině si hráči Olympie už jen kontrolovali dostatečný odstup od svého soupeře. To potvrdili hned na začátku svými dalšími góly Schwarz J. a Spurný, který se prosadil hned dvakrát. Kutnohorští si dále tvořili množství šancí, které také dokázali proměnit v góly. Prosadit se dokázal opět Schwarz J. po pohledných akcích s Karešem. Poté se ještě dvakrát prosadil Martínek. V této třetině se hostící tým dokázal prosadit dvěma brankami. Poslední hřebíček do rakve Bohemians zatloukl svým pátým gólem kapitán Schwarz J., poté, co mu branku připravil na zlatém podnose Kareš, když skvěle našel čepel skórujícího přesnou přihrávkou mezi nohama obránce.
Branky KH: 5x Schwarz, 5x Martínek, 2x Kareš, 2x Schwarz O.,  2x Spurný, 1x Vokřál

Florbal Neratovice - SKP Olympia Kutná Hora 2:10 (1:4,1:2, 0:4)
Druhý zápas hráčů Olympie nabídl poslední utkání v sezoně s Neratovicemi. Hned z úvodu třetiny se po chybě Olympie dostal v první minutě do vedení domácí tým Neratovic. Pak se hráči SKP uklidnili, začali hrát s větším klidem. Vstřelit gól se povedlo v čase 2:34, kdy Schwarz J. po přihrávce Kareše proměnil akci v branku. Poté dal branku Jestříbek , který svou tvrdou střelou z dálky dostal Olympii do vedení. V této třetině hráči hostů přidali ještě dvě branky. Střelecky se prosadili Schwarz O. a Rowe. Ve druhé třetině v průběhu čtvrté minuty přidal branku Karěš, kdy si lišácky počkal za brankou soupeře a hbitým přehozem okolo tyčky skóroval. V osmé minutě se povedlo domácím snížit, ale toto už byla pouze kosmetická úprava skóre. Na to v čase 10:11 odpověděl Schwarz J. po asistenci Kareše. Na úvod třetí třetiny se postaral o branku Kareš. Pak se hra uklidnila. Další branka přišla až v čase 7:32, kterou vstřelil Schwarz J. po přihrávce Jestříbka, který utekl čtyřem hráčům. Poté se trefil Rowe a v čase 10:05, kdy měl Kareš míček za bránou, si Tvrdík seběhl na střed hřiště a nekompromisní střelou do horní poloviny brány skóroval. To bylo z této třetiny vše a hráči Olympie mohli být s výsledkem spokojeni.
Branky KH: 3x Schwarz J., 2x Kareš, 2x Rowe, 1x Schwarz O., 1x Jestříbek, 1x Tvrdík.