Dramatický souboj s Novými Dvory Vrdy rozhodly v poslední minutě zápasu

29. září 2015, 00:42

Nové Dvory - Čtvrté kolo okresního přeboru mladších přípravek přivedlo na fotbalové hřiště v Nových Dvorech týmy Čáslavi B a Vrdů.

Dramatický souboj s Novými Dvory Vrdy rozhodly v poslední minutě zápasuK prvnímu utkání proti sobě nastoupila mužstva Čáslav B a Vrdy. Od samého začátku šli do vedení hráči z Čáslavi. Ti, až menšího vzrůstu, byli hodně šikovní, střelecky silní a mrštní. Poločas skončil 5:0 pro Čáslav. Ve druhém poločase se k šancím dostalo i mužstvo Vrdů a podařilo se mu i nakonec taky vstřelit branku. Více ze hry měla nadále Čáslav a střídala se jednu šanci za druhou. V tomto případě musí mužstvo Vrdů poděkovat brankáři, který i přes počet obdržených branek zachránil velké množství šancí. Konečný stav zápasu Čáslav B - Vrdy 8:1. Nejlepší střelcem z Čáslavi byl Michal Skokan se 4 goly. Za Vrdy se trefil Dominik Miláček.

K druhému utkání nastoupily domácí Nové Dvory proti Čáslavi B. Domácí byli z důvodu nemoci a zranění svých hráčů oslabeni a na celkové hře to bylo znát. Bohužel jim chyběl důraz v osobních soubojích, rychlost s balonem směrem na branku. Hráči si mezi sebou dávali přednost, až o balon nakonec přišli. Většina branek, které Nové Dvory obdržely, byla bohužel laciná. Je to ponaučení do budoucna a práci při tréninku. Poločas skončil ve prospěch hostí 3:1. Druhý poločas byl po herní stránce lepší, ale domácím se nepodařilo utkání dotáhnout alespoň na remízový výsledek. Konec utkání Nové Dvory  - Čáslav B 4:7 Za Nové Dvory se trefil Langr 2 a Ondra Vobořil a Štěpán Lipský po jedné brance.

k poslednímu utkání nedělního dne proti sobě nastoupily Nové Dvory a Vrdy. Hned od samého začátku bylo vidět, že tento zápas bude hodně vyrovnaný. Na první gól se čekalo delší dobu než bývá u dětí zvykem. Na obou stranách se střídala akce za akcí. Až se k vedení dostaly Vrdy a tak i první poločas skončil. Do druhé půle domácí vkročili odhodlaně se záměrem zápas otočit na svoji stranu. Ovšem Vrdům se podařilo zvýšit na 2:0 a od té doby se domácí pevně ukotvili na polovině hostů a stříleli na branku jednu střelu za druhou.

Zde musím opět pochválit hostujícího brankáře Adama Hronovského, který chytil i nemožné. Novodvorští útočníci si na něm vylámali všechny zuby. Už to vypadalo, že zůstane nepřekonán, ale s tím se nechtěl smířit Šimon Klement a trefil svoji první branku v utkání. V neustálém trvajícím tlaku se podařilo vstřelit branku Ondrovi Vobořilovi a stav pět minut před koncem byl 2:2. Trenéři i diváci domácích si přáli ještě jednu branku, ale v zápalu boje domácí trochu zapomněli na obranu a bylo potrestání obdrženým gólem padesát vteřin před závěrečným hvizdem. Konec utkání 3:2 pro Vrdy. Střelec dvou domácích branek Šimon Klement. Na straně hostů se trefil Šimon Kříž a Eliška Truksová.

V pátém kole mladší přípravka z Nových Dvorů zavítá do Sázavy, kde poměří síly s týmy Sázavy a Uhl. Janovic.