Dukla připravila Martinu Hřídelovi první prohru

23. duben 2010, 19:05

Praha - Po vítězství v Sokolově fotbalisté FC Zenit Čáslav cestovali ve 24. kole II. ligy opět na hřiště soupeře. V pátek je na Julisce čekal devátý tým aktuální tabulky, FK Dukla Praha. Čáslav měla před sebou tým, který doma prohrál naposledy 16. října s Mostem.

Dukla - Čáslav 2:0 (0:0)

Čáslavští aktivním a těsným presinkem až za hranicí půlící čáry narušovali rozehrávku domácích, kteří se tak na dostřel Fryštákovy brány prakticky nedostali. Naopak obranou Dukly se v 5. min. prodíral Šisler, ovšem zakončit už mu soupeř nedovolil. V 7. min. se poprvé připomněl nejlepší jarní střelec Dukly Petr Malý, jehož sražená střela ale skončila pouze rohem. Ve 12. min. Šislerův centr přistál na "placírce" volného Špidlena, ovšem jeho pohotová rána mířila jen nad. Ve 29. min. Pospíšil neudržel Hlavu, který se k dostal k hlavičce téměř na malém vápně, ovšem ne ideálně a také přestřelil. S blížícím se koncem prvního poločasu přece jen sílila převaha Dukly. Ve 35. min. musel na zem gólman Fryšták, kterého prověřil po rohovém kopu opět Malý. Ve 40. min. se Malý pokoušel ohrozit čáslavskou bránu znovu o pár chvil později, když mu balón prostrčil Hanousek, jenže kliček v pokutovém území volil více, než bylo zdrávo. Těsně před přestávkou Dukla podnikla brejk, ovšem Fryšták výborně vyběhl a rázně tak překazil šanci Pospíšila.

I když druhý poločas domácí začali přece jen aktivněji, čáslavská defenziva pracovala spolehlivě až do 68. min. Po hodině hry trenér Luboš Kozel poslal na hřiště gólového žolíka Chigou a útočná hra Dukly ještě více ožila. V 68. min. Hanousek přetaženým centrem našel volného Svatonského. Jeho první střelu z úhlu ještě Zenit dokázal odvrátit, jenže v malém vápně výborně zapracoval Chigou, míč se vykulil zpět před Svatonského, který poprvé prostřelil Fryštáka. V 77. min. bylo pro hosty ještě hůře: Malý geniální kolmou přihrávkou vysunul mezi obránci Chigou, který prokázal instinkt zabijáka a podruhé překonal Fryštáka - 2:0. I když se Čáslavští v závěru pokusili o nápor, Kunáškovy trestné kopy ani dlouhý centr Růžičky kýžené ovoce nepřinesly. Čáslav tak pod trenérem Martinem Hřídela poprvé prohrála.

Branky: 68. Svatonský, 77. Chigou. Rozhodčí: Damková - Jiřík, Teuber. ŽK: Pešír (Č). Diváků: 512. Dukla Praha: F. Rada - Pospíšil, Kučera, J. Vorel, Mičic - T. Berger (78. Antipov), Hanousek, Šiml, Svatonský (83. Laczkovich) - Malý - Kulvajt (59. Chigou). Trenér Luboš Kozel. Čáslav: Fryšták - Kotrba, Ptáček, Ricka, Růžička - Kunášek, Šisler, Hlava (72. Dobal), Haniak (61. Pilař), Špidlen (56. I. Hašek) - Pešír. Trenér Martin Hřídel.