Dva góly Radka Zoufalého Čáslavi k vítězství nad Polnou nestačily

24. červenec 2016, 20:01

Vrdy - V nedělním přípravném utkání nastoupili Čáslavští ve Vrdech proti soupeři z divize D - týmu Slavoje Polné. Za Čáslav nastoupili ti, co se nedostali do hry v sobotním pohárovém střetnutí ve Vysokém Mýtě:

Čáslav - Polná 2:4 (1:2)

Skóre se měnilo prakticky hned z prvního útoku: Fadrný založil akci na pravé straně a Bradáč u zadní tyče usměrnil míč k tyči - 0:1. Vedení ale hostům dlouho nevydrželo, v 7. min. po dlouhém kolmém pasu Vajgla si nerozuměli stopeři Fadrný s Ujčíkem a R. Zoufalý šel do prázdné brány - 1:1. Podruhé se Polná dostala do vedení ve 13. min., kdy skončila u tyče Urbánkova rána z dálky - 1:2. Čáslavští si pak připravili několik nadějných akcí, ovšem ke gólu je nedotáhli, ovšem podobně na tom byl i soupeř.

Hned zkraje druhé půle Richard nešťastně tečoval do vlastní sítě trestný kop Kavky a soupeř vedl o dvě branky - 1:3. O čtyři minuty později ale Čáslavští podnikli útok po levé straně a střelec letní přípravy R. Zoufalý si připsal čtvrtý zářez v přátelských zápasech - 2:3. Tečku za výsledkem utkání udělal Slavoj Polná deset minut před koncem, kdy po ruce Fuxy při obranném zákroku ve vlastní šestnáctce proměnil pokutový kop Kavka - 2:4.

"Polná byla kvalitním soupeřem, kluci to měli těžké, ale poprali se s tím dobře," chválil převážně mladíky v čáslavské sestavě asistent trenéra Miroslav Zikmunda. "Ve dvou případech jsme góly soupeře podcenili," přiznal a upřesnil: "Hned při první brance v úvodu zápasu a pak při standardce po přestávce. Asi šlo o podcenění enbo špatnou koncentraci. Na to, v jak mladé sestavě jsme hráli, odvedli kluci dobrou práci. Pokud takto budeme pracovat dále, můžeme se posunout."

Branky: 7., 55. R. Zoufalý - 1. Bradáč, 13. Urbánek, 51. vlastní (Richard), 80. pok. kop Kavka. Rozhodčí: Pudil - D. Zoufalý, Herda. ŽK: Vajgl, D. Dastych - Tlačbaba. Čáslav: Kovařík (63. Fořt) - Růžička (72. Fuxa), Martínek, Richard, Lebduška - R. Vajgl (63. Havránek) - R. Zoufalý, Brož, Strnad (63. Stránský), D. Dastych - Ronovský. Mužstvo vedl Miroslav Zikmunda. Polná: Skočdopole - Klíma, Ujčík, Fadrný, Hála - Holub (73. Trombeli), Kavka, Urbánek, Bradáč - Hrdlička, Tlačbaba. Trenér Michal Lovětínský.