Fotbalisté Bílého Podolí smetli z cesty za Krušovickým pohárem i Zásmuky

23. červen 2013, 20:51
(aktualizováno: 23. červen 2013, 20:57)

Bílé Podolí - Ve druhém kole Krušovického poháru fotbalisté FC Bílé Podolí přivítali soupeře z vyšší soutěže - Sokol Zásmuky. "Papírový" rozdíl mezi oběma mužstvy ale na hřišti v neděli vidět vůbec nebyl:

B. Podolí - Zásmuky 6:0 (3:0)

Domácí nastoupili s viditelně větší chutí do fotbalu a vedení se ujali už v 9. min.: Po dlouhém výkopu od gólmana Jelínek vysunul Šimona, ten mu přihrávku před bránu vrátil a Jelínek míč poprvé dotlačil do sítě - 1:0. Další dvě branky podolský útočník přidal po půlhodině zápasu: Nejprve po zmatku v šestnáctce Zásmuk přehodil Jóna a po necelých dvou minutách Švadlenka vysunul do uličky Šimona, jehož zakončení ještě do sítě usměrnil Jelínek - 3:0. Hosté se k šancím dostali až v závěru první půle, v té druhé šel Jahoda sám na domácího gólmana, který ho ale skvělým zákrokem vychytal.

Také ve druhém poločase si domácí udržovali převahu. Švadlenka ve své šanci v 52. min. mířil ještě vedle, ovšem vzápětí se v pokutovém území hostů po autovém vhazování prosadil Čakovský - 4:0. V 61. min. Švadlenka upravil na 5:0 a utkání se stalo jen záležitostí skóre. Domácí gólmana Jóna překonali už jen jednou: V 76. min. Šimon zatáhl míč, prudkou zpětnou přihrávkou našel Jos. Fejfara, jehož střelu k tyči "kulečníkovým" způsobem usměrnil Chmelař - 6:0. Chmelař mohl v závěru přidat i druhou branku, jenže po svém průniku do šestnáctky pálil jen do břevna.

"K zápasu jsme přistoupili tak, jak se má," chválil svůj tým trenér FC Bílé Podolí Bohuslav Šváb. "Jsem nadmíru spokojený s tím, jak jsme soutěž zakončili," pokračoval a navázal: "Postoupili jsme dál. Sice nám to komplikuje plány letní přípravy, my se s tím ale nějak porveme." Zápas třetího kola Krušovického poháru se bude hrát 20. července. "Letní přípravu zahájíme 17. července," uzavřel Bohuslav Šváb.

"Přijeli jsme jen se třemi hráči z áčka, ostatní byli dorostenci," uvedl trenér Zásmuk Zdeněk Klapka, který zkoušel Petra Jahodu z Bečvár. "Vypadá dobře, do kádru by patřil," naznačil a k zápasu dodal: "Za celý zápas jsme si nevytvořili jedinou akci."

Branky: 9., 31., 33. Jelínek, 54. Čakovský, 61. Švadlenka, 76. Chmelař. Rozhodčí: Pospíšil - Pudil, Herda. Bez karet. Bílé Podolí: Nečas - Kupka (46. Jos. Fejfar), L. Toman (55. M. Skala), M. Šváb, D. Mužátko - Šimon, Šálený, T. Šváb, Čakovský - Jelínek (68. Chmelař), Švadlenka. Trenér Bohuslav Šváb. Zásmuky: Jón - Krombholz, Mar. Čapek, L. Skala, Borovička - Jahoda, Benda, Chábera, Sobotka - Foldeš (46. Drahota), Neckář. Trenér Zdeněk Klapka.