Fotbalisté Čáslavi prohráli na domácí půdě podruhé v řadě!

13. květen 2018, 21:15

Čáslav – Čáslavští fotbalisté hostili v dalším kole divizní skupiny C na domácím hřišti Chrastavu. O osudu zápasu rozhodl samotný závěr, kdy hosté strhli vítězství na svoji stranu.

Čáslav – Chrastava 1:2 (0:0)

Domácí toužili po třech bodech a po celý zápas byli aktivnějším týmem. Domácí fotbalisté ale v prvním poločase pálili svoje brankové příležitosti. Ve 25. minutě vysunul Vančura kolmou přihrávkou do brejku Jíchu. Ten ale ztroskotal na brankáři hostí. Jíchovi se nepodařilo ani jeho druhé zakončení. Těsně před poločasovou pauzou pak Vančura orazítkoval tyč.   Čáslavští měli velmi dobrý nástup do druhého poločasu. Soupeře zamkli na jeho polovině. Ale ani několik rohových kopů k zakončení domácích nevedlo. Nopak na druhé straně pláchl čáslavské obraně Beneš a poslal hosty do vedení – 0:1.

Čáslavští ale nesložili zbraně, nebezpečně hlavičkoval například Růžička. Srovnání skóre se domácí diváci dočkali čtvrt hodiny před koncem. Na hranici velkého vápna si míč připravil Kunášek a krásnou ranou jej poslal za záda brankáře hostujícího týmu – 1:1.

O minutu později se mohli hosté opět dostat do vedení. Brankář Kubát, ale vytáhl dva skvělé zákroky. Hra se přesunula na druhou polovinu hřiště a své umění musel předvést i gólman Zoul, který vytáhl pěknou hlavičku Jíchy. Domácí pak mohli skóre strhnout na svoji stranu, ale Vocel odražený míč nasměroval mimo tři tyče. A tak přišel trest. Minutu před koncem se hosté vydali do smrtícího brejku, na jehož počátku byl ex-reprezentant Štajner, zakončující Radzenevičus pak rozhodl o osudu zápasu – 1:2.

Trenér Čáslavi Radim Truksa těžko zakrýval po zápase zklamání. „Chtěli jsme tento zápas zvládnout především výsledkově, to se nepadřilo. Jsme velmi zklamaní. Je to naše chyba.V prvním poločase máme tři gólové šance, dvakrát Jícha a jednou Vančura, ovšem nedali jsme je,“ litoval Truksa.

„Soupeř nás potrestal ve druhém poločase z brejku. Dokázali jsme po pěkné střele vyrovnat. Za stavu jedna jedna jsme to riskli. Chtěli jsme vyhrát za tři body, takže jsme hráli na tři útočníky a tři obránce. Soupeř nás ale do otevřené obrany potrestal podruhé. Hráli jsme vabank a nám se nepodařilo míč dotlačit do brány, i když šance a závary před brankou jsme na to měli,“ mrzelo Truksu, který dodal: „Je to pro nás velmi špatný výsledek, bohužel.“

Branky: 75. Kunášek – 56. Beneš, 89. Radzinevičus.

Rozhodčí: Pálek – Hodek, Langmajer. Žluté karty: Růžička, Vebr, Jícha – Zoul, Melichar, Rozmajzl, Wolf, Čuřík, Štajner, Radzinevičus. Diváků: 140.

Čáslav: Kubát – Skokan, Vebr, Růžička, Kunášek (86. Ronovský) – Richard (61. Vocel) – Strnad (79. Černík), Vančura, Petrů, Hannich (55. Kopp) – Jícha. Trenér Radim Truksa.

Chrastava: Zoul – Melichar, Kopecký, P. Rozmajzl (55. Beneš), D. Wolf, M. Rozmajzl, Řezka (91. L. Wolf), Čuřík, Čurgali, Štajner, Radzinevičus. Trenér Tomáš Nosek.

1 Živanice 25 17 0 2 6 54:30 53
2 Vysoké Mýto 25 14 4 2 5 48:29 52
3 Zbuzany 25 12 4 2 7 57:37 46
4 Kolín 25 13 2 3 7 49:35 46
5 Mšeno/Jablonec 25 12 2 1 10 48:39 41
6 Pardubice B 25 8 7 1 9 35:35 39