Fotbalisté Čáslavi udolali sparťanské mladíky brankou Milana Ujce po rohovém kopu

24. červenec 2012, 13:40
(aktualizováno: 24. červenec 2012, 15:24)

Čáslav - Před startem poháru a druhé ligy sehráli fotbalisté FK Čáslav poslední přípravné utkání: Na svém hřišti přivítali juniorku Sparty Praha, účastníka nové soutěže rezerv.

Čáslav - Sparta jun 1:0 (0:0)

Jako první mohli skórovat hosté, ovšem to jim nedovolil výtečným zákrokem gólman Grushin, který se natáhl za zeď na trestný kop Karafiáta a s pomocí tyče míč přikryl. V prvním poločase si domácí připravili dostatek příležitostí, ovšem z nich neproměnili ani jednu. Ve 21. min. Vrabec po autovém vhazování zakončil jen do brankáře, ve 26. min. po další kombinaci zprava se pěkně uvolnil G. Efthemiados, ale opět mířil jen do brankáře. Ve 36. min. se Fikejz protáhl středem obrany, jenže i on ztroskotal na gólmanovi Sparty, stejně jako těsně před přestávkou po pěkné akci Kučery.

Po změně stran domácí převahu zúročili v 69.  min., kdy se trefil po rohovém kopu Ujec - 1:0. O chvíli později mohl výsledek zvýraznit Fikejz po průniku Suka, ale před odkrytou bránou netrefil míč. Prášilovu jedovatou ránu těsně před koncem gólman Bezstarosti vyrazil a tak už se na stavu nic nezměnilo.

"Dnes si kluci měli spíše zahrát a ne se s tím prát," uvedl čáslavský trenér Petr Vrabec. "Stál proti nám mladý a běhavý soupeř, ze začátku vůbec nehrál špatně, pak už jim asi došly síly," řekl kouč, který v 55. minutě poslal na hřiště sedm nových čerstvých hráčů. "Potřebovali jsme, aby si zahráli všichni," vysvětlil a dodal: "Mělo to skončit třeba 5:2, gólů dáváme málo."

Branka: 69. Ujec. Rozhodčí: Šťastný - Fidra, Onderka. ŽK: Krmenčík - Ledecký. Čáslav: Grushin - Animastos, Charuza, Ilias, Kunášek - Kučera, Leibl, S. Markovič, O. Vrabec - G. Efthemiados, Fikejz. Čáslav od 55. min.: Grushin - O. Vrabec (78. Kelesidis), Charuza, Karal, Kunášek - Suk, P. Efthemiados, Prášil, Krmenčík - Ujec, Fikejz (78. Špičák). Trenér Petr Vrabec. Sparta jun.: Bezstarosti - Holas (46. Matějka), Basaraba (53. Sulovský), Adamec, Nový - Golovko, Karafiát, Neužil, Barciaga - Reiter, Ledecký. Trenér Petr Janoušek.