Fotbalisté Čáslavi v parádním zápase na těžkém terénu přestříleli Zbuzany!

24. září 2017, 19:34

Čáslav - Fotbalisté FK Čáslav v prvních šesti kolech divize jen paběrkovali a je nejvyšší čas, aby se bodově chytili. V neděli proti nim ale stál soupeř ze Zbuzan, které ve svém středu má řadu hráčů zvučných jmen - například Dosoudil, Šírl, Mário Lička, Kincl a další. Na těžkém terénu diváci v Čáslavi přihlíželi parádní fotbalové podívané:

Čáslav - Zbuzany 4:3 (2:2)

O tom, že urostlí hráči hostů budou hrozit také po standardkách, se domácí přesvědčili už v prvních minutách. Po zbuzanských rozích brankář Kubát nevěděl, kam dříve skočit, ve 3. min. vytáhl gólovou hlavičku Dosoudila pod břevno, o chvíli později Čáslav ustála i závar před svou bránou po dalším z rohů. V 8. min. vystrašil gólmana Ramse svou ránou z úhlu Špičák, míč šel ale vedle. Ve 23. min. hosté založili rychlý protiútok, Laušman našel ve vyložené šanci Kincla, jehož však skvěle vychytal Kubát! Z následného rohu se ale míč po několika odrazech dostal k Dosoudilovi, který jej "plackou" uklidil k tyči - 0:1. Jenže domácí odpověděli prakticky z rozehrání, když se do šestnáctky výtečně prodral Špičák - 1:1. Radost z vyrovnání Čáslavi vydržela jen dvě minuty, když po Lašmanově parádní ráně do horního růžku se Kubát natahoval marně - 1:2. I na tuto branku domácí našeli odpověď: Ve 31. min. propadl dlouhý aut od postranní čáry až k Jíchovi - 2:2.

Začátek druhé půle vyšel lépe domácím: V 57. min. se Jícha uvolnil v šestnáctce soupeře, k zakončení se nedostal ani J. Petrů, ovšem nastřelený míč zpět do vápna srazil do sítě Jícha - 3:2! V 61. min. bylo na čáslavské straně ještě veseleji, když Hannich vybojoval míč, po přesné kombinaci se dostal před gólmana hostů Vančura, který si jej položil a do prázdné brány upravil na 4:2. Tým ze Zbuzan se však nevzdal, na hřišti to i zajiskřilo mezi Špičákem a Dosoudilem, jenže stopeři Kunášek s Vebrem skvěle "uskákali" obra Kincla a tak se hosté dostali ke kontaktní brance až v 76. min., kdy centr z pravé strany usměrnil hlavou na vzdálenější tyč Laušman - 4:3. Srdnatě bojující Čáslavští se už ale o další vítězství připravit nenechali, míč takticky drželi na polovině soupeře a nakonec se radovali z vydřených třech bodů!

Čáslavští v těžké situaci potřebovali tři body jako sůl. "Diváci viděli parádní fotbal, kterému přispěl kvalitní tým hostů, ale i my jsme podali dobrý výkon," předeslal trenér Čáslavi Jiří Antoš. Jeho svěřenci v prvním poločase dokázali dvakrát vyrovnat. "Na začátku nás podržel i Michal Kubát," upozornil kouč a pokračoval: "Výborné byly i naše dvě branky ve druhé půli, kdy jsme situace dohrávali prakticky do prázdné brány. Hosté snížili, kousali až do konce, dnes jsme si vyhrát asi zasloužili."

Na hřišti dřeli všichni, Jakub Špičák v útoku nedaroval zkušené obraně Zbuzan nic zadarmo, Lukáš Vebr s Petrem Kunáškem skvěle pokryli hlavičkáře Kincla. "Chtěli jsme změnit některé věci, Jakuba Špičáka jsme zařadili do sestavy, protože nám doma vždy pomůže," řekl Jiří Antoš. "Dvě branky dal Jan Jícha, dnes jsme ale zápas vyhráli jako mužstvo. Celý týden jsme pro to něco dělali a máme tři body," oddechl si nakonec trenér.

Branky: 25. Špičák, 31., 57. Jícha, 61. - 24. Dosoudil, 27., 76. Laušman. Rozhodčí: Míč - Krupka, Plzák. ŽK: J. Petrů, Špičák - Dosoudil, Maleček, Šírl, Hřebeček, Kincl. Diváků: 140. Čáslav: Kubát - Skokan, L. Vebr, Kunášek, D. Dastych (89. Stránský) - Strnad (84. Kořínek), J. Petrů, Vančura, Hannich - Jícha (90.+2 Richard), Špičák (87. Vocel). Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa. Zbuzany: Rams - Maleček, Dosoudil, Šírl, Barciaga - Říha, Radosta (67. Karda), Hřebeček, Laušman - Kincl, M. Lička. Trenér Luboš Urban.

1 Živanice 7 6 0 1 0 15:7 19
2 Kratonohy 7 3 3 1 0 17:11 16
3 Admira Praha 7 4 0 1 2 17:14 13
4 Kolín 7 3 1 2 1 12:10 13
5 Chrastava 7 3 1 1 2 20:14 12
6 Vysoké Mýto 7 3 1 1 2 12:9 12
7 Mšeno/Jablonec 7 4 0 0 3 13:13 12
8 Zbuzany 7 3 1 0 3 23:17 11