Fotbalisté Čáslavi ve třetím utkání po sobě nedokázali vstřelit branku

16. duben 2014, 19:25
(aktualizováno: 16. duben 2014, 19:35)

Kobylisy - Fotbalisté FK Čáslav v posledních dvou zápasech nevstřelili branku. Střeleckou smůlu chtěli protrhnout ve středečním vloženém utkání 33. kola ČFL, ke kterému nastoupili na hřišti FK Admira Praha. Domácí poslali na hřiště i tři slávisty - brankáře Rakovana, Proška a útočníka Vošahlíka, který před časem hájil i barvy Čáslavi.

Admira Praha - Čáslav 2:0 (2:0)

Od první minuty se domácí nastěhovali na polovinu Čáslavi a z úvodního náporu v pěti minutách vytěžili jen čtyři rohy. Gólu se dočkali v 18. min.: Mošna po pravé straně vysunul Majera, který přesným centrem našel volného Vošahlíka, jenž hlavou poslal míč do sítě - 1:0. I nadále živější Admira zvýšila ve 26. min., kdy se po Zahálkově trestném kopu za zeď Antošík natahoval marně - 2:0. Ještě před přestávkou po hostující standardce Vošahlík poslal do úniku Proška, jehož brejk zlikvidoval Antošík. Tak jako v předchozích zápasech se Čáslavští k zakončení dostali velmi sporadicky, se třemi pokusy Pokorného Rakovan neměl větší potíže.

Ve druhém poločase se Čáslav sice tlačila na polovinu soupeře, jenže brankář Rakovan mohl být v klidu. V 70. min. Prošek po brejku netrefil Antošíkovu bránu, o chvíli později Hoffmann centrem z levé strany našel Ojiniho, který ale hlavičkoval jen doprostřed brány Admiry. V 81. min. se k další koncovce dostal Ojini, tentokrát po centru Kunáška, ovšem míč dokázala domácí obrana odvrátit na roh. Třetí zápas po sobě tak čáslavská ofenziva odešla s prázdnou.

"Domácí zaslouženě zvítězili, v první půli byli jednoznačně lepší," přiznal trenér FK Čáslav Jan Kmoch. "My jsme pro druhý poločas změnili rozestavení, k lepšímu výsledku to ale nevedlo," dodal.

Branky: 18. Vošahlík, 26. Zahálka. Rozhodčí: Vít - Moník, Novák. Bez karet. Diváků: 140. Admira: Rakovan - Herc, Martinic, Vosický, Zahálka (84. Mamurov) - Majer, Mošna (90. Brůžek), Kurek (85. Petr), Snop (79. Čmejla), Prošek - Vošahlík. Trenér Jiří Tesař. Čáslav: Antošík - Šandera, Karal, Rendla, Kunášek - Dolejš (46. Hoffmann), Abena, Habbar (80. Melechovský), Pokorný, Kocourek (46. Ojini) - Ujec (89. Mandula). Trenér Jan Kmoch.