Fotbalisté čáslavské rezervy sice vedli, od soupeře ale nakonec dostali bůra!

26. duben 2015, 20:46
(aktualizováno: 26. duben 2015, 20:52)

Čáslav – Fotbalisté čáslavské rezervy přivítali v dalším kole I. A třídy druhý celek tabulky – Mnichovo Hradiště. Přestože domácí již po pěti minutách vedli, nakonec odcházeli ze hřiště s pětibrankovým přídělem!

Čáslav B – Mnichovo Hradiště 1:5 (1:2)

Lepší úvod si domácí fobalisté představit nemohli. Již po pěti minutách pronikl po levé strané rychlonohý Mlynka, míč naservíroval před bránu Martínkovi, který jej přes bránící hráče propasíroval do brány – 1:0. Hosté se ovšem z inkasované branky oklepali velmi rychle. Hned za tři minuty se do balónu opřel Radačovský. Dastych míč vyrazil jen k Pokornému a ten jej v pohodě uklidil do prázdné brány – 1:1. V 15. mintuě mohli jít hosté do vedení. Bajer ale svůj samostatný únik zakončil nepřesnou střelou. Na druhé straně chyboval gólman Ježek. Pohotový Mlynka po jeho zaváhání poslal míč z velkého úhlu na opuštěnou bránu, kde ovšem na poslední chvíli vyhlavičkoval balón z brány jeden z obránců hostí. A tak udeřilo na druhé straně. Domácí chybovali po vlastním rohovém kopu uprostřed hřiště. Následný brejk pak brankář Dastych hasil faulem v pokutovém území. O chvíli později se z pokutového kopu nemýlil kapitán Mnichova Hradiště Hofman – 1:2.

Kdo čekal ve druhém poločase snahu domácích o zvrat v utkání, byl zklamán. Druhá půle totiž patřila hostům. Dvěma brankami se v rozmezí tří minut blýskl Jíra. Obě své trefy dával do prázdné brány. Pět minut před koncem pak chyboval brankář Dastych, když mu do sítě proskákala střela Svobody ze dvaceti metrů – 1:5. Domácí si ve druhé půli vytvořili pouze jednu brankovou příležitost, když přesný centr Kadlece usměrnil Martínek hlavou těsně nad bránu.

Trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš těžko hledal po utkání slova: „Prohráli jsme jednoznačně zaslouženě, i když jsme v zápase vedli. Směrem dozadu jsme byli katastrofálně organizovaní. To samé vlastně platilo i pro naši ofenzivní hru. Zašloužená porážka,“ hlesl Antoš.

Branky: 5. Martínek – 8. Pokorný, 32. Hofman pok. kop, 68. a 71. Jíra, 85. Svoboda.

Rohodčí: Velebil – Mrázek, Březnovský. Žluté karty: Dastych, Zoufalý – Jíra. Diváků: 50.

Čáslav B: Dastych – Veselý (38. Netušil), Votava, M. Výborný (67. Filka), Vrána – Zoufalý, Vajgl, Bilinkiewicz (80. Richard), T. Mlynka – Strnad (67. Kadlec), Martínek. Trenér Jiří Antoš.

Mnich. Hradiště: Ježek – Musil, Hofman, Horák, Zajíček – Bajer (87. Matouš), Hrdina, Krejza, Pokorný (82. Svoboda) – Jíra, Radačovský (75. M. Mlynka).