Fotbalisté FK Čáslav předvedli parádní druhý poločas a zaslouženě získali tři body!

17. srpen 2014, 19:55
(aktualizováno: 17. srpen 2014, 19:59)

Čáslav – Fotbalisté FK Čáslav ve druhém kole ČFL přivítali na domácím hřišti celek Převýšova. Po bezbrankovém prvním poločase se diváci v Čáslavi dočkali branek až ve druhých pětačtyřiceti minutách.

Čáslav – Převýšov 2:0 (0:0)

První poločas utkání se hrál ve vysokém tempu. Jako první zahrozili domácí fotbalisté. Střelu agilního Vlkanova ze střední vzdálenosti Ottmar na dvakrát kryl. V 16. minutě byli Čáslavští blízko gólu. Nepovedená střela Maxy doskákala až k osamocenému Zaviškovi. Ten ale zhruba ze šesti metrů branku přestřelil. Ve 25. minutě se ke slovu dostali hosté. Kopáč si na hranici velkého vápna narazil s Korbou a následně poslal míč těsně nad branku. Těsně před přestávkou se do šance prodral opět Vlkanova. Jeho střelu z ostrého úhlu si ovšem gólman Ottmar pohlídal.

Druhý poločas vyšel domácímu celku fantasticky. Už ve 49. minutě našel M. Ujec přesným centrem z přímého kopu hlavu Kunáška, který poslal míč do sítě – 1:0. O chvíli později se po pěkné kombinaci dostal k zakončení Vlkanova, ovšem ani tentokrát na Ottmara nevyzrál. V 61. minutě zahrozili hosté, když po rohovém kopu zakončoval akrobaticky Urbanec. Balón po jeho střele olízl břevno. V 65. minutě se do vápna prodral Maxa. Zpětnou přihrávkou našel lépe postaveného Závišku, který ale nastřelil jen jednoho z hostujících obránců. O dvě minuty se Čáslavští radovali podruhé. M. Ujec totiž bezpečně proměnil pokutový kop, který rozhodčí Kříž nařídil po faulu na Maxu.V 70. minutě postupoval Maxa sám na gólmana Ottmara. Ve stoprocentní šanci trefil jen nohy hostujícího brankáře. Maxa na Ottmara nevyzrál ani o pět minut později, když ve skluzu usměrňoval míč do brány po Záviškově centru. Ottmar byl i tentokrát na místě.

„Myslím si, že kdo dnes přišel na fotbal, tak rozhodně nelitoval. Viděli jsme skvělé utkání. Na naší straně bylo plno šancí,“ podotkl trenér Čáslavi Oldřich Abrhám a pokračoval: „Kdyby utkání skončilo čtyři, pět nula, tak by se nemohl nikdo divit,“ konstatoval. „Nám se vyplácí poctivá a trpělivá práce. Od prvního tréninku se mužstvo skládalo velmi těžce, ale myslím si, že jsme složili velmi dobrý tým. Základ je z čáslavských hráčů. Kluci, co přicházejí z Pardubic, tak ukazují svoji kvalitu,“ řekl trenér Čáslavi a navázal: „Od první minuty jsme měli utkání pod kontrolou a byli jsme lepším týmem. Tlak jsme vystupňovali hlavně ve druhém poločase, kdy jsme neproměnili pět tutovek. Diváci dnes opravdu nelitovali, že přišli do ochozů,“ uzavřel.

Branky: 49. Kunášek, 67. M. Ujec pok. kop.

Rozhodčí: Kříž – Pastyřík, Šauflová. Žluté karty: Kunášek – Špidlen, Hock. Diváků: 221.

Čáslav: Kotěra – Tischler (84. Prokopec), Karal, Šejvl, Kunášek – Záviška, Váňa, O. Ujec, Vlkanova – M. Ujec – Maxa. Trenér Oldřich Abrhám.

Převýšov: Ottmar – Bodlák (67. Labík), Kouřil (61. Hock), Jarkovský, Špidlen (76. Novák) – Doležal, Zorvan, Dvořák, Urbanec – Kopáč (55. Kučera), Korba (60. Sedláček).