Fotbalisté Kutné Hory získali další tři body! Na domácí půdě přehráli celek Hvozdnice

22. září 2018, 12:48

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory v dalším utkání krajského přeboru přivítali na domácím hřišti tým Hvozdnice. V domácím dresu opět gólově řádil útočník Štěpán Kacafírek.

Kutná Hora – Hvozdnice 2:0 (2:0)

Domácím fotbalistům vyšel vstup do utkání. Již po pěti minutách kopali po ruce hostujícího hráče v  pokutovém území penaltu. Tu proměnil útočník Kacafírek – 1:0. V patnácté minutě napřáhl k ráně Filipec, brankář hostí pak míč vyrazil, ale ke smůle domácích ještě stihl zasáhnout před dotírajícím Kacafírkem. Hned z protiútoku zahrozili hosté, když střelu Tomance vykop z brankové čáry jeden z domácích beků. Za domácí hrozil Kacafírek, kterého hledaly centry krajních záložníků. Ujala se ale až akce těsně před poločasovou pauzou, kdy se Kacafírek obtočil kolem svého obránce a přesnou ranou rozvlnil síť podruhé – 2:0. Hosté mohli vzápětí odpovědět. Skákavou střelu z přímého kopu ale brankář Malý dokázal pokrýt.

Aktivitu Kutné Hory ve druhém poločase paradoxně ovlivnila červená karta hostí ze 66. minuty. Proti oslabenému soupeři se Kutnohorští sice snažili držet míč, ale hra postrádala spád a jiskru. Výjimkou bylo sklepnutí Kacafírka a následná pohotová rána Kulhánka, kterou brankář Hubínek s námahou vyrazil na břevno. V poslední minutě zápasu pak ještě zahrozil Kacafírek, jenž balón nasměroval jen do tyče. Hosté si ve druhém dějství vážnější příležitost nevytvořili, a tak všechny tři body zůstaly v Lorci.

„Je vždy těžké potvrdit na domácí půdě tři body z venkovního zápasu. I když přijel soupeř ze spodku tabulky, tak jsem avizoval, že to nebude lehké utkání,“ uvedl trenér Kutné Hory Radek Kulhánek

„V prvním poločase se mi naše hra líbila. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Jen se nám nepodařilo proměnit brankové příležitosti. Kdyby bylo utkání v poločase čtyři nula, tak bych byl spokojenější. Kacafírek ale bohužel nedal dvě, tři šance. I tak ale dal dvě branky,“ konstatoval.  „Druhý poločas se mi moc nelíbil,“ přiznal Kulhánek a pokračoval: „Myslím si, že k tomu přispělo i vyloučení hráče hostí, kdy jsme k tomu přistoupili laxněji. Míč jsme ale drželi a soupeř se do šance nedostal. Vytvořili jsme si dvě šance po střele Kulhánka a hlavičce Kacafírka. Druhý poločas byl z naší strany slabší,“ uzavřel trenér kutnohorské Sparty.

Branky: 5. pok. kop a 42. Kacafírek.

Rozhodčí: Glogar – Paukner, Šesták. Červená karta: 66. Tomanec (H). Žluté karty: Bílek, Semrád, Rosendorf – Tomanec, Rochl. Diváků: 203.

Kutná Hora: Malý – Matoušek (46. Marek), Bílek, Filipec (81. Exner) – Piskač, Semrád (88. Saulich) – Nekvinda (67. Rosendorf), Wolf, Hradílek – Kulhánek – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.

Hvozdnice: Hubínek – Rochl, Kotěra (64. Hromádka), Mráz (80. Mrhal), Neumann, Třešňák, Petschl, Matys, Hodosi, Pešl (73. Obermajer), Tomanec. Trenér František Fafejta.

1 Slaný 6 5 0 0 1 20:6 15
2 Libušín 6 4 1 1 0 13:6 15
3 Lhota 6 4 0 2 0 17:8 14
4 Vykáň 6 4 0 1 1 13:8 13
5 Hřebeč 6 3 1 1 1 14:13 12
6 Kutná Hora 6 4 0 0 2 9:8 12