Fotbalisté Malína si z Lorce odvezli v sobotu dva body

28. duben 2018, 20:39

Kutná Hora - Kutnohorská rezerva v 19. kole okresního přeboru přivítala v dalším předměstském derby fotbalisty Malína:

Kutná Hora B - Malín 3:3 (2:2)

Hosté hrozili z centrů z levé strany, ovšem naštěstí pro Spartu se dlouho nenašel ve velkém čtverci nikdo, kdo by dokázal brankáře Jeřábka ohrozit. Za obranu se například dostal Martínek, ovšem jeho technické zakončení se odrazilo od tyče do zámezí. V 17. min. se ozvali i domácí: Po pěkné kombinaci Saulich přistrčil míč Lodinskému, jehož ránu vytáhl gólman Pospíšil. Ve 26. min. si ale malínský brankář nerozuměl s P. Štočkem a Lodinský měl před sebou už jen síť - 1:0. Vedení ale Spartě vydrželo necelé čtyři minuty: T. Vojtíšek pohotově pálil po centru Mukařovského, gólman Jeřábek balón jen vyrazil a dobíhající Martínek srovnal na 1:1. Podruhé se rezerva Kutné Hory dostala do vedení ve 34. min.: Filipec poslal míč před malínskou bránu z levé strany a Lodinský dobíhal úplně sám - 2:1. Také podruhé našel Malín záhy: Obrana domácích sice odvrátila rohový kop, jenže po autovém vhazování zapadla Martínkova střela přes hlavu k tyči - 2:2. Přesto mohli jít domácí na přestávku s vedením, ovšem to by Jarkuliš v závěru poločasu nesměl z penalty po faulu brankáře Pospíšila na Lodinského vysoko přestřelit.

Po přestávce se penalta kopala i na druhé straně po rohovém kopu Malína a Málek dostal hosty poprvé v utkání do vedení 2:3. Posledních dvacet minut ale patřilo Kutné Hoře B: V 70. min. se Kracík prodral za obranu Malína, centrem našel Saulicha, který hlavou srovnal na 3:3.

Bonusový bod v penaltovém rostřelu získal Malín, protože Kutnohorští dokázali proměnit jen jednu penaltu.

Trenér kutnohorské rezervy Pavel Král je s bodem nakonec spokojený. "Přijel velice kvalitní soupeř z předních míst tabulky. Remízu beru, do 9. minuty měli hosté tři tutovky, z toho jednou nastřelili tyč," přiznal a doplnil: "Spíše mě mrzí, že když už jsme branku dali, vždy jsme po pěti minutách dostali. Rozhodla ale asi neproměněná penalta na konci prvního poločasu, od 70. minuty hosté odpadli fyzicky, nás doplnili mladíci z dorostu. Vyhrát jsme chtěli, ale remízu objektivně beru." Pokutové kopy domácím v Lorci v sobotu nešly - áčko neproměnilo dopoledne jeden, béčko z jedné penalty v zápase a v rozstřelu dalo jen jednu. "Na tréninku penalty kopeme, ale v zápase je to hlavně v hlavě hráčů," uzavřel Pavel Král.

"Ze začátku jsme mohli dát tři góly po jasných tutovkách, to nás potom mrzelo. Dva body bereme," řekl trenér Malína Tomáš Vojtíšek. "V zápase ale bylo vzadu strašné množství chyb," dodal.

Pokutové kopy 1:3. Branky: 26., 34. Lodinský, 70. Saulich - 30., 38. Martínek, 60. pok. kop Málek. Rozhodčí: Navara - Kučera, Křivka. Bez karet. Diváků: 60. K. Hora B: Jeřábek - O. Nedvěd, F. Nedvěd, Berka (27. Čáp), Saulich - Secký (64. Kracík), Jarkuliš, D. Gygal, Turkovský (74. Hozman) - Filipec, Lodinský (64. Kolůvek). Trenér Pavel Král. Malín: Pospíšil - M. Vojtíšek, P. Štoček, Rathauz, Rezler (56. Dytrych) - Málek, L. Kraus, T. Vojtíšek, O. Vojtíšek (55. J. Schwarz) - Martínek (85. Churavý), Mukařovský.

1 Vrdy 18 12 3 2 1 48:16 44
2 Suchdol 19 10 3 1 5 42:25 37
3 Paběnice 19 10 1 3 5 39:22 36
4 Malín 18 10 2 1 5 48:29 35
5 Nové Dvory 18 8 5 1 4 35:20 35
6 Sedlec 17 11 1 0 5 38:25 35
7 Malešov 18 9 1 0 8 27:24 29
8 K. Hora B 19 7 1 5 6 49:32 28