Fotbalisté Paběnic a Malína si v sobotním zápase okresního přeboru body podělili

15. říjen 2011, 18:28
(aktualizováno: 15. říjen 2011, 18:31)

Paběnice - V osmém kole okresního přeboru na hřiště druhého celku Sokola Paběnice dorazili fotbalisté Sokola Malín. Ti sice neměli tak dobrý začátek soutěže jako domácí, ovšem svou kvalitu prokázali, i když trenér Tomáš Vojtíšek s výkonem svých borců spokojený nebyl.

Paběnice - Malín 1:1 (0:1)

Po vyrovnaném začátku a několika nebezpečných průnicích Malínských do domácí obrany poprvé pořádně zahrozily Paběnice: Ve 20. min. Fuksova rána málem překvapila gólmana Opaska, ten v poslední chvíli míč vyrazil a Žák z dorážky malínského gólmana trefil. Na druhé straně si z druhé vlny naběhl O. Votava, jenže zakončení se mu nepovedlo. To hosté byli produktivnější: Ve 24. min. se Blahníkovi otevřel prostor na pravé straně, míč od brankové čáry poslal do pokutového území a po souboji Altmana s L. Krausem umístil Vala míč přesně k tyči - 0:1.

I když si domácí připravili do přestávky řadu příležitostí, vyrovnat se jim zatím nepovedlo. Fuksa trefil jen Opaskovy nohy, ve 33. min. Fuksa vysunul do samostatného úniku M. Radu, jenož zakončení brankář Malína vytáhl a Žák dorážel vedle. Vzrušení bylo ale zbytečné, rozhodčí odpískal ofsajd. Na Opaska pak dvakrát postupoval sám Žák, ale malínský gólman míč za svá záda nepustil. Fuksa precizním pasem vysunul do dalšího úniku M. Rada, jenže i tentokrát akce skončila na nohou Opaska.

Vyrovnat se Paběnicím podařilo až po obrátce: V 54. min. propadl střed malínské obrany a Žák se ze samostatného úniku už nemýlil - 1:1. Ten samý hráč mohl strhnout vedení na stranu domácích v 58. min., ale Opasek se nedal a míč opět vykopnul. V 62. min. se parádně Žák uvolnil přes dva obráce, balón předal ještě Vavřičkovi, který ovšem mířil vedle.

S přibývajícími minutami mohli o vítězství rozhodnout Malínští: V 80. min. se M. Novotný probil středem paběnické obrany, jenže gólman M. Říha vyběhl včas. V 86. min. M. Říha musel z brány i proti Blahníkovi, který ho sice přehodil, míč ale proskákal vedle tyče do zámezí. Na stavu pak nezměnila nic ani pěkná rána Blahníka z levé strany, která se otřela o břevno malínské brány.

Nad jedním bodem v Paběnicích panovaly rozpaky. "Paběnice hrají vždy na vítězství," zdůraznil trenér Paběnic Miloslav Oliva a navázal: "Před týdnem ve Zruči jsme zahodili vše, co jsme mohli a dnes taky. Šance byly. Když je neproměníme, nemůžeme počítat s body." Podle paběnického kouče jeho tým nepředvádí špatný fotbal. "Doma ale ztrácíme," zdůraznil a dodal: "V posledních třech zápasech jsme po prvním poločase prohrávali 1:0. Dvakrát jsme to otočili, dnes se to nepovedlo."

"Nejsem spokojený především se hrou, ta byla příšerná, neplnili jsme, co jsme chtěli," nebral si servítky malínský trenér Tomáš Vojtíšek. "Myslím, že jsme v prvním poločase byli lepší, ve druhém jsme zápas vůbec nezvládli takticky. Zbytečně jsme prohrávali osobní souboje, Paběnice chtěly vyhrát, to bylo vidět. Chtěly víc," doplnil k utkání.

Branky: 54. Žák - 24. Vala. Rozhodčí: Horáček. ŽK: O. Votava, Sedláček - M. Novotný. Paběnice: M. Říha - Sedláček, Blažek, O. Votava, Altman - R. Dvořák, M. Votava, Fuksa, M. Rada - Vavřička (78. Kunášek), Žák. Trenér Miloslav Oliva. Malín: Opasek - P. Kraus, M. Novotný, Střemcha, J. Kraus - J. Růžička, L. KRaus, P. Štoček, Hylský - Blahník, Vala (64. Vrba). Trenér Tomáš Vojtíšek.