Fotbalisté Suchdola začali I. B třídu domácí výhrou v derby se Slavojem Vrdy!

25. srpen 2019, 19:44

Suchdol - První kolo I. B třídy, skupina C přineslo první derby kutnohorského regionu: Na hřiště nováčka soutěže Suchdola přijeli fotbalisté Slavoje Vrdy:

Suchdol - Vrdy 3:1 (3:1)

Zápas začali s větší chutí domácí, kteří byli důraznější, aktivnější a obranu soupeře dostali do problémů. Už ve 4. min. Suchdolští podnikli útok z levé strany, Böhm, vrátil balón od brankové čáry na hranici vápna a Langr jej umístil technicky přesně k tyči - 1:0. Hosté se postupem času přece jen dostali do zápasu a dočkali se také vyrovnání: V 15. min. jejich pěkná kombinace vyvrcholila přihrávkou L .Petr, který předložil míč Nesládkovi a Čižinský byl bezmocný - 1:1. Další minuty přinesly řadu osobních soubojů a v prvním poločase ještě dva góly Suchdola: Ve 32. min. se Biroš na levé straně dobře uvolnil, poslal zpětný míč na vápno a do černého tentokrát mířil Böhm - 2:1. Dvě minuty před přestávkou zahrávali Suchdolští aut, Vavřina neudržel Oberreitera, kterému se povedlo odcentrovat a L. Laštovka nekompromisní ranou upravil na 3:1.

Druhý poločas byli hosté daleko aktivnější a hra se odvíjela především na suchdolské polovině. Ovšem šancí se moc nezrodilo - ta největší asi hned v 51. min.: Domácí chybovali v rozehře, Víšek se zmocnil míče, nacentroval ho úplně volnému Nesládkovi, který ale hlavičkoval vedle. To Suchdolští mohli definitivně rozhodnout v 73. min., kdy Langr obral o míč Mil. Tomíška, hnal se na vrdskou bránu úplně sám, ovšem gólman M. Šindelář ho skvěle vychytal. V 77. min. M. Rejthárek šikovně vysunul Nesládka a po zákroku Volného jinak dobře pískající rozhodčí Remenec chyboval - odpustil totiž domácím penaltu za ruku v šestnátce. Po této situaci útočná snaha Vrdů ze hřiště postupně vyprchala a Suchdolští si tak došli pro premiérové tři body v I. B třídě.

Suchdol si lepší vstup do I. B třídy asi ani přát nemohl. "Ani jsem to tak nečekal," přiznal trenér Suchdola David Čižinský. "Druhou půli jsme trochu přestali hrát, hlavně v hlavách. Hosté nás zatlačili, žádnou velkou šanci ale asi neměli. Šlo jen o to, vydržet jejich tlak a kluci to zvládli," dodal k zápasu.

"Prospali jsme první poločas," konstatoval po zápase vrdský trenér David Plašil. "Jednou si na pravé straně šlápl na míč Migas, podruhé si na pravé straně šlápl na míč Miky a potřetí Aleš Vavřina. Po našich ztrátách následovaly tři jednoduché střely na bránu a tři góly," hodnotil zápas a pokračoval: "Ve druhém poločase jsme byli více na míči, ale byli jsme málo nebezpeční. Měli jsme možná jednu brankovou příležitost hlavou - kdyby to Jirka Nesládek trefil, možná jsme to trochu zdramatizovali. Jinak jsem ale zklamaný z našeho výkonu."

Branky: 4. Langr, 32. Böhm, 43. L. Laštovka - 15. Nesládek. Rozhodčí: Remenec - P. Šťastný, Kortanová. ŽK: Zelenka, Herout - Mil. Tomíšek, M. Rejthárek, Nesládek. Diváků: 175. Suchdol: Čižinský - Zelenka, Volný, Dolejš, Biroš - Böhm, Pacák (90. Gallistl), Herout, L. Laštovka - Oberreiter (78. Zelený), Langr (85. M. Kruliš). Trenér David Čižinský. Vrdy: M. Šindelář - Havránek (85. Šolta), Mil. Tomíšek, L. Petr, Vavřina - Víšek, M. Rejthárek, V. Plašil (74. J. Růžička), P. Růžička, T. Petr - Nesládek. Trenér David Plašil.