Unikom

Fotbalisté Tupadel vyrovnali v nastaveném čase a druhý bod urvali v penaltách!

28. září 2018, 12:49

Tupadly - Šesté kolo okresního přeboru otevřel páteční zápas Tupadly - Církvice. V souboji dvou týmů ze středu tabulky chtěli Tupadelští pokračovat ve své stoprocentní domácí bilanci, také chtěli důstojně zahájit oslavy 90 let založení klubu:

Tupadly - Církvice 1:1 (0:0)

Domácí hrozili především po centrech ze stran, jenže hlaičky Císaře a Chvátala pohodlně sebral gólman Foršt. Asi největší příležitost prvního poločasu si domácí připravili ve 20. min.: Chvátal vyhrál hlavičkový souboj po odkopu brankáře Potměšila, nabíhající Čmakal byl na vápně úplně sám, ovšem Foršta v bráně Církvice nepřekonal. Hosté hrozili kolmými přihrávkami do obrany, ovšem buď je zastavil ofsajdový praporek a nebo svou akci nedotáhli. Ke skórování byli hosté blízko ve 24. min.: Potměšil neudržel míč po rohovém kopu, zmatek v tupadelském vápně skončil "malou domů", jenže Jungwith po rozehraném nepřímém kopu z úrovně penalty trefil jen val bránících hráčů.

Druhou půli sice začala šance domácích, jenže po Chvátalově přihrávce Císař pálil jen do gólmana. To hosté byli úspěšnější: Jedna z kolmic jim vyšla v 60. min. a Vidlák svůj únik zakončil vedoucí brankou - 0:1. Postupem času se hosté sice dostali do územní převahy, z té ale vytěžili jen standardky a rohy. Teprve v první minutě nastavení se na levé straně uvolnil Fuksa, našel na malém vápně úplně volného Císaře a ten srovnal na konečných 1:1. Ve třetí minutě nastavení Císař poslal do vyložené šance Krumla, ten ale pálil jen do gólmana a tak došlo na pokutové kopy. Domácí Potměšil chytil dva pokusy, církvický Foršt byl úspěšný jednou a tak zůstal bonusový bod doma.

Tupadelský trenér Karel Mikeš ml. označil výsledek za šťastný pro jeho tým. "Téměř v celém utkání jsme nevyvinuli pořádný tlak, i když jsme hráli doma a přišlo se podívat hodně lidí. Návštěva se možná trochu podepsala na nervozitě hráčů," upozornil a pokračoval: "Hodně nahrávek kazili, byly tam nevynucené ztráty míčů. Ve finále jsme neměli pořádný tlak, vyrovnali jsme v nastaveném čase. Hosté byli po celé utkání vyrovnaným výsledkem, bonusový bod si snad ani nezasloužíme."

I přes zisk jednoho bodu se církvickému trenérovi Vladimíru Kicnerovi zápas hodnotil těžko. "V kombinované sestavě jsme si do Tupadel jeli pro bod a ten jsme si odvezli. Po zápase se mi ale mluví hrozně těžko," přiznal a vysvětlil: "Měli jsme n tři body, v 91. minutě se prostě góly dostávat nesmějí. Aby na malém vápně zůstal hráč sám. Byl to regulérní gól, remíza je pro domácí asi zasloužená, více drželi míč. To všechno ano... Jeden bod máme, musíme ho přijmout."

Pokutové kopy 5:4. Branky: 90.+1 Císař - 60. Vidlák. Rozhodčí: Mucha - Pospíšil, Herda. ŽK: Kořínek - Novák, Palii, Vidlák. Diváků: 200. Tupadly: Potměšil - Zahradník, Kořínek, Císař, Vojáček (46. V. Pipek) - R. Kruml, Fuksa, Smutný (46. D. Pipek), Klička (67. Čermák) - Čmakal (80. Koudelka), Chvátal. Trenér Karel Mikeš ml. Církvice: Foršt - Uhlíř, Palii, Novák, Koten - Jungwirth, Netáhlo, Vidlák, Vocl (15. Nývlt) - Yuzhaninov, Němec. Trenér Vladimír Kicner.