Fotbalisté Vrdů vydolovali z utkání s AFK Pečky dva body!

1. září 2018, 20:09

Vrdy – Fotbalisté Slavoje Vrdy se poprvé představili před svými diváky na domácí půdě. V rámci druhého kola I. B třídy sk. C se střetli s celkem AFK Pečky.

Vrdy – Pečky 3:3 (1:2) pok. kopy 5:4

Hosté o sobě dali vědět již po třech minutách hry, kdy se obranou domácích poprvé objevil Růžička. Proti jeho zakončení ale včas vyběhl brankář Šindelář. Domácí zahrozili o pět minut později. Havránek se prosmýkl po pravé straně a svým pasem našel na zadní tyči skluzujícího Petra. V krkolovné pozici ale domácí hráč mířil vedle. Další zaváhání domácí obrany hosté ale již trestali. Růžička obešel i brankáře a poprvé rozvlnil síť – 0:1. Vrdy ale brzy srovnaly krok. Do centrovaného míče se zpoza velkého vápna opřel M. Rejthárek a krásným volejem srovnal skóre – 1:1. Jenomže těsně před poločasovou pauzou se za domácími beky zjevil opět Růžička a hosté znovu vedli – 1:2.

Domácí tým začal druhý poločas náporem, byli to ale paradoxně hosté, kdo se radoval ze vstřelené branky! Domácí brankář Šindelář totiž neudržel střelu Jedličky ze střední vzdálenosti a dobíhající Růžička završil hattrick – 1:3. O deset minut později přežili domácí samostatný únik hostujícího hráče a následně udeřilo na druhé straně. Do vzduchu se pověšil Nesládek a přesnou hlavičkou vykřesal naději na srovnání skóre – 2:3. To se nakonec domácím povedlo, když minutu před koncem proměnil Nesládek pokutový kop – 3:3. Ve čtyřminutovém nastavení mohli nakonec hosté přijít o všechny body. Přímý kop z dvaceti metrů ale Nesládek napálil jen do tyče.

V penaltovém rozstřelu pak byli šťastnější fotbalisté Vrdů, kteří si tak připsali do tabulky další dva body!

"Myslím si, že soupeř byl v protiútocích velmi nebezpečný. My jsme sice měli hru na vlastní polovině pod kontrolou, ale chyběla nám finální přihrávka. Soupeř hrozil z brejků, v těch byl značně nebezpečný. Dva body jsou dnes nadstandardní," uvedl trenér Vrdů David Plašil a naváza: "Ve finále jsme mohli skóre ještě otočit. Řekl bych, že tento tým neumí moc prohrávat. Hráči jsou zvyklí bojovat až do poslední chvíle," pochválil svůj tým.

Branky: 31. M. Rejthárek, 66. a 89. pok. kop Nesládek – 24., 42. a 55. Růžička.

Rozhodčí: Meščan – Kuka, Herda. Žluté karty: Víšek, M. Rejthárek – Cihlář, Křivský, Moravec, Králík, Novák. Diváků: 200.

Vrdy: Šindelář – D. Vítek (81. Chudomel), Tomíšek, Šolta, L. Petrů – Havránek (46. J. Rejthárek), M. Rejthárek, O. Plašil (76. Vavřina), V. Plašil (72. Franc), Víšek – Nesládek. Trenér David Plašil.

Pečky: Cihlář – Křivský, Macháček, Materna (70. Novák), Modrovič, Moravec, Mužík (46. Lukáš), Richter, Růžička (75. Panýrek), Králík, Jedlička. Trenér Petr Šafránek.