Fotbalisté z Ostré se v Čáslavi prozdržovali až k jednomu bodu

30. duben 2017, 20:20

Čáslav - Program 23. kola divize C uzavřelo nedělní utkání ve Vodrantech, kde fotbalisté FK Čáslav přivítali soupeře z Ostré. Domácí bojovali o druhou příčku tabulky a také chtěli navázat na podzimní výsledek, kdy v Ostré vyhráli na pokutové kopy:

Čáslav - Ostrá 1:1 (0:1)

Čáslavští se museli vypořádat s agresivním napadáním své rozehrávky, přesto si v první čtvrthodince připravili několik nadějných situací: Například se za obranu Ostré dostal Hannich, ovšem míč se odrazil na roh, po kterém zakončoval Maxa, ovšem jeho příležitost skončila dalším rohovým kopem. Ve 13. min. se do koncovky prodíral Jícha, ale ani tentokrát se skóre neměnilo. Ve 22. min. se už ale síť zavlnila, ovšem na druhé straně: Vobořilův dlouhý aut Herzán hlavou lehce tečoval a na míč k tyči gólman Kubát nedosáhl - 0:1. V dalších minutách domácí míč do brány Ostré sice dostali, ovšem rozhodčí gól neuznali pro ofsajd, hosté Kubáta prakticky neohrozili.

Do druhého poločasu domácí nastoupili ve velkém stylu a soupeři před jeho brankou zle zatápěli. Po autovém vhazování a několika hlavičkách se míč dostal k Hannichovi, který pálil vedle, v 51. min. Dastych centrem z levé strany vyzval úplně volného Jíchu, který ale trefil jen nohy gólmana Kellera. V 58. min. se domácí dočkali vyrovnání, když po dalším trestném kopu a závaru před hostující bránou doklepl míč do sítě Růžička - 1:1. Hosté se do první příležitosti ve druhé půli dostali až v 72. min. a Herzán ze své pozice naštěstí pro domácí vytěžil jen roh. V 77. min. letěl před bránu Ostré další centr Vančury, jenže ani Jícha, ani Špičák kopem přes hlavu gólmana neohrozili. V 78. min. mohli nakonec rozhodnout hosté, když Habrun vysunul Herzána, jehož útok skvěle zlikvidoval brankář Kubát. V 79. min. gólmana Ostré Kellera pořádně protáhl Bodlák svou ranou ze střední vzdálenosti k tyči, vzápětí se za obranou linii soupeře dostal Jícha, před hranicí velké šestnáctky i přehodil vybíhajícího brankáře, jenže míč olízl jen břevno. Kubát měl v nastaveném čase ještě plné ruce práce se střelou Kubce z pravé strany. Hosté šetřili minuty jak jen to šlo a tak utkání dospělo do penalt.

Nejprve Kubát ulikvidoval pokus Kubce, aby ve čtvrté sérii Růžička poslal balón nad. Rozhodla tak až devátá série, kdy Strnad nejprve proměnil a Habrun přestřelil.

"Hráčům mohu vytknout snad jen produktivitu, jinak výkon a nasazení byly v pořádku," konstatoval trenér FK Čáslav Jiří Antoš. "Měli jsme výborný vstup do utkání. V 15. minutě jsme mohli vést 3:0, ovšem potom jsme udělali hroznou chybu, po které jsme si nechali dát lacinou branku," hodnotil zápas a pokračoval: "Druhou půli jsme začali stejně, vyrovnali a chybělo nám asi trochu více štěstí v koncovce. Nakonec máme i druhý bod z penalt, i když to pro nás je dnes ztráta."

Pokutové kopy 8:7. Branka: 22. Herzán - 58. Růžička. Rozhodčí: Ježek - Slavíček, Vojtěch. ŽK: Růžička, Maxa, D. Dastych - Poběrežský, Keller. Diváků: 150. Čáslav: Kubát - Bodlák, Růžička, Kunášek, D. Dastych - Vančura, Maxa, Hannich (78. Komma) - Jícha, M. Antoš - Špičák (84. Strnad). Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa. Ostrá: Keller - Poběrežský, Bureš, Kouba, Bejbl - Petlička (90.+2 Müller, 90.+3 Tetour), Moudrý, Vobořil, Řezníček (78. Kubec) - Herzán, Hudec (69. Habrun). Trenér Jiří Kafka.

1 Ústí n. O. 23 16 2 2 3 44:16 54
2 Živanice 23 12 4 2 5 53:24 46
3 Čáslav 23 11 5 3 4 45:26 46
4 Vysoké Mýto 23 12 3 2 6 36:21 44
5 Kolín 23 11 3 3 6 36:27 41
6 Dvůr Králové 23 9 5 1 8 29:34 38
7 Letohrad 23 9 3 2 9 30:28 35
8 Ostrá 23 8 3 4 8 27:22 34