Fotbalistky FK Čáslav narazily v Pardubicích, které po výhře slaví postup!

14. květen 2019, 06:47

Pardubice - Druhá liga fotbalistek už má jasno o vítězi soutěže a postupujícím do první ligy, i když do konce soutěže zbývají sehrát ještě čtyři kola. Čáslavandy, jako úřadující mistr druhé ligy, přenechávají tuto poctu svým soupeřkám z Pardubic.

Víkendové utkání nadstavbové části mělo podobný scénář jako šlágr první ligy mezi celky Slavie a Plzně. Na pardubickém Letním stadionu se také střetly dva vedoucí celky. Postupový mečbol však proměnily pardubické fotbalistky na první pokus a po sobotní výhře nad Čáslaví mohou slavit postup do nejvyšší soutěže.

Pardubice - Čáslav 5:1 (2:1)

Byly to hostující hráčky, kterým patřil úvod utkání, ale branku se jim vstřelit nedařilo. Naopak domácí fotbalistky spoléhaly na rychlé protiútoky, kterým čáslavská defenzíva mnohdy nedokázala čelit a po kterých šly do vedení 2:0. Hostující hráčky ale stačily do poločasu snížit Burešovou 2:1. Když však ve druhé půli přidaly Novotná s Ninczovou, každá svou druhou branku v utkání, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Postupovou tečku udělala v závěru Kunáková z pokutového kopu.

"Zápas jsme začali velmi nervózně, tíha důležitého utkání dopadla na celý tým. Byla ale cítit touha po vítězství, které by nám s předstihem zajistilo postup do první ligy, to bylo rozhodující. Slavíme vítězství v zápase, který určitě vejde do historie pardubického ženského fotbalu. Hráčkám patří velký dík," zhodnotil utkání domácí trenér Josef Karabinoš.

"Tak předně musíme pardubickým fotbalistkám poblahopřát nejen k vítězství, ale i k postupu. Letos byly po celou sezónu lepším celkem než my. To platilo i v tomto utkání, ve kterém nás přehrály. Výsledek je krutý, ale přesně tak to je: Když se daří, jste na koni. Naše děvčata bojovala, vytvořila si dobrou pozici do druhého poločasu, ale dvě rychlé branky domácích kolem 50. minuty rozhodly utkání," řekl k zápasu jeden z čáslavských trenérů Ivo Ducheček.

Branky: 20., 56. Novotná, 36., 59. Ninczová, 79. Kunáková - 38. Burešová. Rozhodčí: Kovářová - Chlastáková, Matějka. ŽK: Vaněčková (Č). Pardubice: Maršíková - Vlačihová (46. Merklová), Kabeláčová, Kupková, Kunáková - Kubečková, Novotná (60. Fialová), Černá, Pavlasová (46. Prášilová) - Urbancová (80. Martínková), Ninczová (60. Prokůpková). Trenér Josef Karabinoš. Čáslav: Jelínková - Váňová, Ratajová, Ašenbrennerová, Němcová - Brothánková, Vaněčková, Klozová, Melcherová (80. Grulichová) - Buchtová, Burešová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.