Fotbalová mizérie Čáslavi pokračovala i v posledním podzimním kole, Vodranty vyloupily i Štěchovice

21. listopad 2015, 16:25

Čáslav – Fotbalisté FK Čáslav v posledním podzimním zápase České fotbalové ligy přivítali na domácím hřišti celek FK Štěchovice. Jejich závěrečné vystoupení podtrhlo nepovedený podzim v podání čáslavských hráčů – soupeři podlehli 0:2 a navíc přišli o vyloučeného stopera Petra Váňu.

Čáslav – Štěchovice 0:2 (0:1)

Na rozbahněném terénu v první půli lépe kombinovali hosté. V 11. minutě svoji akci dotáhli až do zakončení do prázdné brány. V rozhodující moment ale Golovko selhal, když nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. Ihned z protiútoku zahrozili domácí. Vopatovu střelu z nadějné pozice ale stihl na poslední chvíli zablokovat jeden z obránců hostí.

Skóre se tak měnilo až po půl hodině hry. Švejda napřáhl ze dvaceti metrů. Jeho rána sice mířila doprostřed brány, ale při dopadu na mokrý terén dostal míč rychlost a překvapivě skončil za zády domácího brankáře Kovaříka – 0:1. O dvě minuty bylo domácím ještě hůře. Po několika ostrých skluzech neudržel nervy na uzdě stoper Váňa a po vražení do soupeře viděl oprávněně červenou kartu.

V závěru poločasu pak svoje zaváhání napravil Kovařík, když krásným zákrokem zlikvidoval střelu z přímého kopu z hranice velkého vápna.

V úvodních minutách druhého dějství sice hosté dvakrát prověřili pozornost čáslavského gólmana, poté ale na několik minut lépe kombinovali překvapivě domácí. Z mírné optické převahy ovšem čáslavští fotbalisté vytěžili pouze několik nadějných centrů a Brejchovu střelu z hranice vápna, která těšně minula horní růžek Sňozíkovy brány.

V 70. minutě bylo po zápase. Domácí Pokrovskij zbytečným skluzem atakoval ve vápně hostujícícho hráče a pískala se penalta. Tu pak s přehledem proměnil Hřebeček a rozhodl o tom, že ani v sedmém utkání za sebou čáslavští hráči neziskají ani jeden bod!

Asistent trenéra Čáslavi Tomáš Frejlach byl po utkání zklamaný: „Zápas hodně ovlivnilo vyloučení.To bylo samozřejmě zbytečné. Kluci neustáli emoce, které vznikly ze soubojů. Tohle by se ale určitě stávat nemělo,“ konstatoval Frejlach a pokračoval: „Bohužel jsme dostali branku z pětadvaceti metrů. Poté se už jen dohrávalo. Kluky pochválím za bojovnost. Přes zimu se v Čáslavi musí dát vše dohromady a uvidíme na jaře,“ uzavřel Tomáš Frejlach.

Branky: 32. Švejda, 70. Hřebeček pok. kop.

Rozhodčí: Zadinová – Matějček, Machýček. Červená karta: Váňa (Č). Žluté karty: Kunášek, Pokrovskij, Mlynka, Brejcha – Hřebeček, Laušman. Diváků: 110.

Čáslav: Kovařík – M. Frejlach, Váňa, Kunášek, Pokrovskij – Mlynka (88. Richard), Tomášek, Brejcha (88. Havránek), Jíra (83. Strnad), Vopat (76. Lebduška) – Mihálik (76. Martínek). Trenér Brožek Miloslav.

Štěchovice: Sňozík – Prosek, Švejda, Jakobovský, Müller – Golovko (46. Hudec), Busta, Hřebeček, Drobílek (77. Trnka) – Pavlík (86. Möglich), Laušman. Trenér Hruška Jiří.