Fotbalový svátek v Kolíně: K pohárovému zápasu dorazili „praví“ klokani

13. srpen 2014, 19:37
(aktualizováno: 13. srpen 2014, 19:37)

Kolín - Nováček Fotbalové národní ligy ve středu přivítal ve druhém kole poháru "pravou" Bohemku. Fotbalový svátek v Kolíně do ochozů přitáhl návštěvu 1380 diváků, překvapení se ovšem nekonalo a do třetího kola postoupil tým Bohemians 1905.

Kolín - Bohemians 1905 0:3 (0:1)

Střetnutí se hrálo dlouho bez šancí, hosté hrozili pouze ze standardních situací, ovšem s těmi si kolínská obrana poradila. O větší vzruch se postaral až ve 36. min. Bratanovič, který se protáhl za kolínské zadáky, s jeho ranou po zemi si ovšem gólman Pechatý poradil. Vzápětí do šestnáctky pronikl z druhé strany Rada, ale své zakončení neumístil přesně. Klokani se branky před přestávkou přece jen dočkali: Ve 41. min. se Mosquera v pokutovém území uvolnil a ostrým přízemním centrem našel volného Lietavu, který míč uklidil prakticky do prázdné brány - 0:1.

Po změně stran zahrozil Jukl po rohovém kopu, jenže jeho hlavička šla vedle hostující brány. Pak už se naplno projevila síla Bohemians, navíc jim hodně pomohl laciný gól: V 57. min. střela J. Rady z dvaceti metrů do středu brány prošla Pechatému do sítě - 0:2. V 61. min. přidal svou druhou branku Lietava, když mu míč na hlavu posadil Engelmann přesným centrem po autovém vhazování - 0:3. Největší šanci domácích měl tři minuty před koncem Mujagič, který pronikl do pokutového území, ovšem gólman Švenger ho vychytal.

"První poločas byl vyrovnaný, Bohemka byla lepší na balonu, my jsme se chtěli soustředit na pozornou defenzivu a samozřejmě na brejkové situace," začal hodnotit pohárový zápas kolínský trenér Jaroslav Veselý. "Víme, že Bohemka je letos silnější než vloni, je vidět styl trenéra Pivarníka: Kombinace a síla na balonu," dodal. Přesto se domácí dlouho drželi. "Bohužel přišla naše tradiční nepozornost, je škoda, že si do poločasu necháme dát branku," zlobil se. "I přesto všechno si myslím, že utkání bylo vyrovnané," upozornil a dodal: "Dostali jsme hodně laciný gól, musím se podívat na video. Bohemka utkání pak už kontrolovala, vyhrála zaslouženě. Jenom mě mrzí, že jsme divákům neukázali nějaký atraktivnější průběh. Za stavu 0:2 už je těžké Bohemce vzdorovat, o čemž se přesvědčila jiná mužstva v lize."

Branky: 41., 61. Lietava, 57. J. Rada. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Pospíšil. ŽK: Jelínek, Stejskal - Bartek. Diváků: 1380. Kolín: Pechatý - Šimkovský, Petrášek, Klimpl (46. Klapka), Čížek - Jelínek, Kabele - Bláha (79. Hanuš), Stejakal, Jukl (64. Mujagič) - Jurečka. Trenér Jaroslav Veselý. Bohemians 1905: Švenger - Pauschek, Cseh, Šmíd, Engelmann (73. Hubínek) - Bartek, Jindřišek, J. Rada, Mosquera (64. Šírl) - Bratanovič (55. Moravec) - Lietava. Trenér Roman Pivarník.