27. březen 2021, 18:14

Vlašim – V osmifinále poháru fotbalisté Vlašimi přivítali aktuálně třetí tým ligové tabulky – FK Jablonec. Hosté museli hájit postup až do poslední minut, nakonec jdou v poháru dál, také díky hattricku Václava Pilaře. Dvě branky ovšem dal z penalt:

Vlašim – Jablonec 2:3 (0:1)

Většina prvního poločasu se odehrála na vlašimské polovině. Hosté kombinovali přesněji než domácí, ovšem gólmana Řeháka příliš nezaměstnali. Ve 13. min. první ránu na domácího brankáře vyslal R. Hrubý. Do asi nejvážnější šance prvních pětačtyřiceti minut se dostali Vlašimští v 19. min: Bassey v jabloneckém velkém vápně přihrál zpět Zinhasovičovi, jenže ten trefil jen nohu bránícího beka. Jedinou branku první části pohárového zápasu přinesla 22. min.: Po faulu na pronikajícího Smejkala proměnil pokutový kop Pilař – 0:1.

To začátek druhé půle byl o poznání rušnější! Už ve 47. min. Bassey pelášil na bránu Jablonce, trefil ale jen padajícího brankáře Hrubého. O pět minut později se na druhé straně blýskl Považanec, který utěšenou ranou zpoza vápna orazítkoval tyč a o další chvíli později Krob z těžkého úhlu pálil do připraveného gólmana Řeháka. Přesto se hosté dočkali gólové pojistky, kterou zařídil hlavou Pilař po centru Zeleného. Druhá branka měla přinést uklidnění do řad zkušenějšího týmu, jenže místo toho se Vlašimští dostali opět na dostřel: Po dvou minutách na hřišti se Červenka dostal k centru z trestného kopu z poloviny hřiště a upravil na 1:2. V 64. min. Broukal v pokutovém území zastavil Haitla pouze za cenu faulu a Pilař opět z penalty ani napodruhé nezaváhal – 1:3.V závěru ale domácí přitlačili „na pilu“. V 77. min. Janda ještě na „dlouhou nohu“ pálil jen do boční sítě, v 88. min. Průcha posunul míč na Basseye, který ho téměř doslova „zavěsil“ pod břevno – 2:3. Hostující trenér Petr Rada v nastaveném čase dokonce sáhl po taktickém střídání a domácí už s výsledkem nic neudělali.

Branky: 62. Červenka, 80. Bassey - 23. a 63. pok. kopy, 58. Pilař. Rozhodčí: Lech – Váňa, Hurych. Vlašim: Řehák - Breda, Broukal, Štochl, Ruml (46. Janda) - Jurásek (70. Marvis), Průcha, Blecha (60. Červenka), Zinhasovič - Dias (46. Křišťan), Bassey. Trenér Daniel Šmejkal. Jablonec: Vl. Hrubý – Haitl, Zelený, Kubista, Krob – Pilař (83. Podaný), Považanec (73. Chramosta), Hübschman, R. Hrubý, Smejkal (73. Pleštil) – Doležal (90. Štěpánek). Trenér Petr Rada.